اجرای طرح سیپاد برای تجهیز ناوگان دیزل درون‌شهری شتاب می‌گیرد

مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از شروع مقدمات تأمین مالی طرح سیپاد (سامانه یکپارچه پایش پیمایش ناوگان حمل و نقل درون شهری) به منظور اجرایی شدن طرح هوشمندسازی ناوگان مسافری و باری دیزل درون‌شهری کشور خبرداد و اعلام کرد با اخذ مصوبه شورای اقتصاد ، تأمین مالی طرح سیپاد شتاب می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور،محمد بابائی‌زاده گفت: با وجود مصوبات سال 1393 و 1394 هیأت وزیران مبنی بر ضرورت تجهیز ناوگان مسافری و باری دیزلی شهری کشور توسط سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به سامانه موقعیت یاب به منظور اجرای طرح تخصیص سوخت بر مبنای پیمایش با تعیین تکلیف تأمین مالی 75 درصدی برای وزارت نفت بر پایه اعتبارات حاصل از صرفه‌جویی سوخت، اهداف این طرح تاکنون به طور کامل محقق نشده بود و دلیل اصلی این امر نیز عدم توفیق مجموعه وزارت نفت در اخذ مصوبه شورای اقتصاد برای اجرای تعهدات مالی این حوزه بوده است.

وی افزود: از مزایای شاخص اجرای این طرح می توان به تخصیص سوخت ناوگان بر اساس اطلاعات پیمایش واقعی و عملکردی خودرو با رویکرد صرفه‌جویی در مصرف سوخت، مبارزه با قاچاق و ایجاد عدالت در توزیع یارانه ها اشاره کرد. وی در ادامه مطلب گفت:صرفه‌جویی روزانه بالغ بر 9 میلیون لیترسوخت ناوگان تاکنون، حاصل اجرای این طرح و  از دستاوردهای مهم آن است.

وی افزود: پیگیری مستمر و جدی مجموعه وزارت کشور از وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه کشور منجر به اخذ مصوبه شورای اقتصاد مبنی بر تأمین مالی طرح سیپاد برای تجهیز ناوگان دیزل شهری تا سقف 325 هزار دستگاه از محل صرفه‌جویی سوخت و افزایش سهم وزارت نفت از 75 درصد به 100 درصد می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سیمفا