برگزاری سمینار آموزشی حوزه معاینه فنی در شهرستان شهریار

سمینار آموزشی ویژه  اعضاء کارگروه استانی و ستادهای معاینه فنی شهرداری‎های شهرهای استان تهران در شهرستان شهریار برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور، سمینار آموزشی یک روزه ویژه اعضای کارگروه استانی و ستادهای معاینه فنی شهرهای استان تهران در روز چهارشنبه برابر با سوم اسفندماه سال جاری به میزبانی معاونت حمل و نقل وترافیک شهرداری شهریار در مجموعه فرهنگی الغدیر این شهر برگزار شد.

این سمینار آموزشی با هدف ارتقاء سطح دانش فنی اعضای کارگروه استانی و ستادهای معاینه فنی شهرداری‌های شهرهای استان و آشنایی بیش از پیش مسئولین با قوانین،آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های جاری حوزه معاینه فنی وسایل‌نقلیه بالاخص جایگاه‌ها و مسئولیت‌های قانونی مورد  اشاره در تبصره2 ذیل ماده6 قانون هوای پاک برای مأمورین و ناظرین بر عملکرد مراکز معاینه فنی خودروهای کشور و همچنین بررسی چالش‌های موجود در این حوزه و مباحث مختلف فنی در این بخش برگزار شد.

این سمینار با حضور سیف‌السادات معاون امور معاینه فنی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور، مرادی مدیرکل دفتر فنی استانداری تهران، سرکارخانم عبادتی معاون محیط‌زیست استان تهران، سرهنگ خادم رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی تهران بزرگ و تعدادی از شهرداران شهرهای استان ، روسای پلیس راهور شهرستان، روسا و معاونین ادارات کل محیط زیست شهرستان‌های استان تهران، اعضای شورای اسلامی شهر شهریار و جامعه هدف متشکل از فعالین حوزه حمل و نقل ومعاینه فنی برگزار گردید.

در ابتدای این سمینار آقای کولیوند شهردار شهریار با تبریک اعیاد شعبانیه و خیرمقدم به مدعوین، با تأکید بر اهمیت توجه به مباحث حوزه حمل و نقل و ترافیک افزود: ساماندهی در این حوزه نیازمند آموزش و اجرای اقدامات لازم زیرساختی است تا بتوانیم در حوزه مربوطه تاثیرگذار باشیم. 

وی یادآور شد: خوشبختانه با هماهنگی‌هایی که در خصوص بحث آموزش مباحث معاینه فنی با مدیر کل دفتر فنی استانداری تهران و مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور انجام گرفت این سمینار برگزار و امید است این سمینار سهم بزرگی در ارتقاء شاخصه‌های معاینه فنی و حوزه سلامت زیست محیطی داشته باشد.

در ادامه مرادی مدیرکل دفتر فنی استانداری تهران نیز با تأکید بر نگاه وسیع‌تر به مراکز معاینه فنی خاطرنشان کرد: در راستای بهبود عملکرد معاینه فنی با توجه به آلودگی‌های اخیر و اهمیت این موضوع باید راهکارهای بهتری اندیشیده شود که مباحث آموزشی می‌تواند آغازگر این راه باشد.

سپس سرهنگ خادم رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی تهران بزرگ نیز در خصوص راهکارهای موجود در راستای بهینه سازی فعالیت‌های مراکز معاینه فنی و استانداردسازی این مراکز سخنانی را ایراد نمود. همچنین سرکارخانم مهندس عبادتی معاون محیط‌زیست استان تهران در خصوص اهمیت مقوله نظارت مداوم بر عملکرد مراکز معاینه فنی توسط کلیه اعضای ستادهای معاینه فنی شهرداری‌های شهرهای مربوطه مطالبی را بیان فرمود.

 در ادامه جلسه معاون معاینه فنی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور به بیان مطالب آموزشی و توجیهی در راستای اجرای اهداف برگزاری این سمینار پرداخته و با ارائه مطالب آموزشی در سه بخش موضوعی قوانین و مقررات حوزه معاینه فنی وسایل‌نقلیه، آزمون‌های معاینه فنی خودروها و بررسی و داده‌کاوی اطلاعات نتایج آزمون‌های معاینه فنی ثبت شده وسایل نقلیه در سامانه سیمفا، گزارشی از عملکرد مراکز معاینه فنی در سطح استان را در اختیار اعضای کارگروه استانی و ستادهای معاینه فنی شهرداری‌های مربوطه قرار دادند.

بخش پایانی این جلسه به بحث پرسش و پاسخ تخصصی در حوزه معاینه فنی اختصاص یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سیمفا