مدیریت اموراجرایی معاینه فنی خودروهای کشور: پذیرش خودروهای مزایده‌ای «فاقد پلاک» در تمامی مراکز معاینه فنی کشور

عبداله متولی

تهران -ایرنا- مدیرامور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور گفت : امکان پذیرش خودروهای «فاقد پلاک» در سامانه سیمفا (سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران) در تمامی مراکز معاینه فنی کشور فراهم شده است.

عبداله متولی در گفت و گو با خبر نگار ایرنا افزود: با توجه به هماهنگی به عمل آمده با پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا  در خصوص ساماندهی پذیرش خودروهای مزایده‌ای، زیرساخت‌های لازم در سامانه سیمفا ایجاد گردیده است تا کاربران پذیرش مراکز معاینه فنی بتوانند خودروهای مزایده‌ای فاقد پلاک انتظامی را با دریافت و رویت کاردکس مزایده و یا معرفی‌نامه از مرکز تعویض پلاک در بستر سیمفا پذیرش کرده و برای خودروی مورد نظر پس از انجام آزمون‌های ظاهری، آلایندگی و ایمنی در صورت قبولی در این آزمون‌ها گواهی معاینه فنی موقت با اعتبار ۱۵روزه صادر کنند.

 ** پذیرش این دسته از خودروها بدون دریافت اسناد مربوطه ممنوع است.

عبداله متولی مدیرعامل اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور با بیان اینکه بر اساس قانون یکی از مدارک مورد نیاز برای تعویض پلاک ارائه گواهی معاینه فنی معتبر است، گفت: از آنجایی که پیش از این، پذیرش خودروهای مزایده‌ای در سامانه سیمفا به علت نداشتن پلاک مقدور نبوده است و مالکان این خودروها بلاتکلیف بودند که خوشبختانه با تدابیر به عمل آمده این امکان در تمامی مراکز معاینه فنی سراسر کشور فراهم شده است.

وی با بیان اینکه معاینه فنی صادره برای خودروهای فاقد پلاک دارای اعتبار ۱۵ روزه  است و مسئولیت نظارت بر حسن اجرای آن بر عهده کارگروه معاینه فنی استان و ستادهای معاینه فنی شهرداری‌ها می‌باشد، تصریح کرد: این معاینه فنی صرفا برای اخذ پلاک صادر می‌شود و این خودروها می‌بایست پس از نصب پلاک دوباره برای دریافت معاینه فنی مراجعه کنند.

متولی تاکید نمود: اعتبار گواهی معاینه فنی صادره برای خودروهای مذکور از تاریخ صدور تنها ۱۵ روز بوده که پس از آن به صورت خودکار اعتبار آن تمام شده و در لیست خودروهای فاقد معاینه فنی قرار می گیرند و مشمول اعمال قانون شده و روزانه ۵۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

61 بازدید

3 thoughts on “مدیریت اموراجرایی معاینه فنی خودروهای کشور: پذیرش خودروهای مزایده‌ای «فاقد پلاک» در تمامی مراکز معاینه فنی کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سیمفا