توسعه دانش بنیان ناوگان حمل‌ونقل همگانی کشور؛محوراصلی نشست هم‌اندیشی صبح امروزاتحادیه

بهره گیری از دانش و فناوری های نوین در جهت تحول حوزه حمل و نقل همگانی کشور ؛ محور نشست هم اندیشی و هم افزایی صبح امروز در اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور بود.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور؛ در این نشست که به ابتکار اتحادیه و با حضور دکتر فتحی مشاور آموزشی رئیس دیوان محاسبات کشور، دکتر لرگ معاون علمی آموزشی دانشگاه آزاد بین‌المللی کیش و دکتر ساروقیان مسئول هیات اندیشه ورز سپاه استان تهران برگزار شد؛ عبداله متولی مدیرعامل اتحادیه ضمن خوشامد گویی به حاضران بر ضرورت رفع چالش های حوزه حمل و نقل با بهره گیری از ظرفیت های علمی و دانشگاهی تاکید کرد.

متولی در این نشست با تاکید بر بهره گیری از منویات مقام معظم رهبری دامت برکاته؛ تصریح کرد: سربلندی امروز کشور مرهون بهره گیری از دانش و فناوری در سایه ایمان و ولایت مداری است و همان گونه که در بسیاری از عرصه های بسیار حساس علمی همچون فناوری موشکی ، فضایی و هسته ای ؛ دانشمندان ایرانی ناممکن ها را ممکن ساختند؛ می توان در سایر عرصه ها و به ویژه در زمینه تحول دانش بنیان در حوزه حمل و نقل نیز از همکاری با نهادهای علمی و دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان ؛ نتایج ماندگاری را رقم زد.

وی در همین رابطه با بیان اینکه اتحادیه آمادگی خود را در جهت حمایت از پروژه های دانش بنیان و پایان نامه های علمی برتر در حوزه حمل و نقل اعلام می دارد ؛ خواستار همکاری دانشگاه بین المللی کیش با اتحادیه در این زمینه شد.

از دیگر سو دکتر لرگ معاون علمی آموزشی دانشگاه بین المللی کیش با استقبال از اهتمام عبداله متولی مدیرعامل اتحادیه در جهت تحول دانش بنیان در  حوزه حمل و نقل همگانی ؛ بر آمادگی دانشگاه بین المللی کیش در زمینه همکاری های علمی و پژوهشی تاکید کرد.

همچنین در همین راستا دکتر فتحی مشاورآموزشی دیوان محاسبات کشور از لزوم پشتیبانی تمامی ارگان ها از فعالیت های علمی و پژوهشی تاکید کرد و گفت: تمامی ارگان‌ها موظف به پشتیبانی از حرکت علمی کشور هستند و در این زمینه تلاش سازنده اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور در جهت توسعه علمی باید مورد حمایت تمامی ارگان ها و نهادهای مسئول واقع شود.

افزون بر آنچه گفته شد دکتر ساروقیان مسئول هیات اندیشه ورز سپاه استان تهران با اظهار اینکه توسعه علمی کشور امروز خار چشم بیگانگان است؛ افزود: عزم انقلابی و اهتمام ارزشمند مدیریت اتحادیه در جهت بهره گیری از علم روز دنیا و پیروی از منویات مقام معظم رهبری مدظله العالی قابل تقدیر است.

گفتنی است در پایان این نشست حاضران با نحوه فعالیت سامانه‌های ملی سیمفا و سمیع آشنا شدند و از مرکز داده کاوی اطلاعات سیمفا بازدید کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سیمفا
اتحادیه حمل و نقل