پیام مدیرعامل اتحادیه به مناسبت روز ملی هوای پاک

عبداله متولی مدیرعامل اتحادیه و مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور هم زمان با ۲۹ دی ماه روز ملی هوای پاک عنوان کرد: پژو هش و برنامه ریزی کلید تحقق هوای پاک است.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور؛ عبداله متولی مدیرعامل اتحادیه و مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور هم‌زمان با ۲۹ دی ماه روز ملی هوای پاک؛ پژوهش، برنامه ریزی و هدف گذاری را سه مقوله مهم در تحقق قانون هوای پاک دانست و اظهار داشت : جهت مقابله با یک معضل ملی همچون آلودگی هوا گام نخست پژوهش و فرآیند شناختی است.

وی در همین رابطه برنامه ریزی را گام بعدی در مقابله با  آلودگی هوا برشمرد و افزود: آلودگی هوا مقوله ای علمی است که باید با پارامترهای علمی سنجیده شود و بر اساس برنامه ریزی علمی بستر رفع آن فراهم شود.

وی در همین راستا با بیان اینکه اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی و مدیراجرایی معاینه فنی خودروهای کشور به سهم خود درصدد مقابله با این معضل ملی برآمده است ؛ افزود : طی چند ماه گذشته کارگروه های تخصصی اتحادیه با تمرکز بر پژوهش در خصوص شناخت علمی و دقیق  مساله آلودگی هوا ؛ راه اندازی شده و در همین رابطه  بررسی  تجربه دیگر کشورها در مهار آلودگی هوا ، ترجمه مقالات علمی، جمع آوری  و دسته بندی آمار و اطلاعات و بررسی موانع اجرای قانون هوای پاک از مهمترین فعالیت های این مجموعه بوده است.

مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور در ادامه با اشاره به اینکه در مساله مقابله با آلودگی هوا برخورداری از آمار و اطلاعات معتبر و استفاده از فناوری های نوین  بسیار با اهمیت است ؛ افزود :  برخورداری از دیتا بانک های معتبر در مساله مقابله با آلودگی هوا  که امکان پایش آن از طریق دوربین ها و سیستم های نظارتی مهیا باشد بسیار با ارزش است.

متولی در پایان فرآیند معاینه فنی را در بهبود عملکرد خودرویی و به ویژه در کاهش آلایندگی بسیار موثر دانست و خاطرنشان کرد : با توجه به اینکه معاینه فنی بیش از ۹۰ درصد در کاهش آلایندگی و بهبود عملکرد خودروها موثر بوده است امیدواریم بستر  شناسایی و اعمال قانون خودروهایی که نسبت به اخذ گواهی معاینه فنی اقدام نمی کنند مهیا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سیمفا
اتحادیه حمل و نقل