جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1400/3/31 تعداد بازدید: 239 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
برگزاری اولین جلسه تشکیل کارگروه‌های هم‌اندیشی و کمیته‌های تخصصی در اتحادیه

اولین نشست تشکیل کارگروه‌های هم‌اندیشی و کمیته‌های تخصصی در اتحادیه سازمان‌های حمل ونقل همگانی کشور برگزار گردید.


به گزارش روابط عمومی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور، صبح امروز اولین نشست تشکیل کارگروه‌های هم‌اندیشی و کمیته‌های تخصصی با حضور متولی مدیرعامل اتحادیه و مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور، صباغان قائم مقام و 10 نفر از مدیران سازمان‌های حمل و نقل همگانی و روسای سازمان‌های مدیریت حمل و نقل شهرداری‌های کشور در اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور برگزار شد.

این نشست با هدف  تجلی همفکری، هم‌افزایی و تصمیم‌سازی در کمک به اتخاذ تصمیم بخردانه و استفاده از تخصص و تجربیات مدیران و روسای سازمان‌های حمل و نقلی تحت پوشش اتحادیه در راستای  تشکیل شورای راهبری، کارگروه‌های هم‌اندیشی و کمیته‌های تخصصی جهت چگونگی پیاده سازی نظام تصمیم‌سازی برگزار گردید.

در این نشست متولی مدیرعامل اتحادیه ضمن خیرمقدم و تبریک ایام دهه کرامت و ولادت باسعادت ولی نعمت ایرانیان حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام به مدعوین، در خصوص تشکیل کمیته‌های تخصصی و کارگروه‌های هم اندیشی توضیحات مبسوطی اراده نمود و بیان داشت: با توجه به روند سریع تغییرات در حوزه‌ حمل‌ونقل همگانی و فناوری‌های مربوطه‌، ‌تعدد‌ و ‌تنوع وظایف و لزوم شرکت مدیرعامل در جلسات متعدد در سطوح مختلف، حوزه نفوذ تصمیمات و تأثیرات متقابل آنها اهمیتی روزافزون می‌یابد. کیفیت اداره امور و انجام کارها به کیفیت تصمیماتی بستگی دارد که علاوه بر توان و قابلیت تصمیم‌گیران، به سازمان‌دهی نظام تصمیم‌سازی وابسته است، به این مفهوم که با بهره‌گیری از خرد جمعی، ضمن شناسایی فرصت‌ها، تهدیدات و نقاط قوت و ضعف، میزان خطاپذیری تصمیم‌گیری به حداقل ممکن می‌رسد.

وی تصریح کرد، ایجاد نظام تصمیم‌سازی به عنوان یکی از راه‌حل‌ها و ابزار‌های لازم و ضروری برای حل مسائل، چالش‌ها و توسعه خلاقیت در سازمان است، به نحوی که بستر لازم به منظور هم‌اندیشی، هم‌افزایی، افزایش کیفیت و کارآیی، تسهیل و تسریع در امور را فراهم می آورد و زمینه بروز ایده‌های نوآورانه را مهیا می سازد. همچنین به منزله ترمینال ورودی افکار و اندیشه‌های نو در حوزه‌های مختلف و تجلی همفکری، هم‌افزایی و تصمیم‌سازی در کمک به اتخاذ تصمیم بخردانه می‌باشد.

مدیرعامل اتحادیه تاکید نمود، تصمیم‌گیری بهینه مستلزم استفاده از روش‌های علمی و شناخت فرآیند تصمیم‌گیری و ایجاد روشی نظام‌مند در تصمیم‌گیری‌های سازمانی و سنجش تأثیر تصمیمات اتخاذ شده است. هرگونه تلاش علمی در این خصوص و استفاده از خردجمعی موجب جلب اعتماد گروه‌های ذینفع و افزایش کارآیی و مقبولیت عمومی تصمیمات خواهد شد.

شایان ذکر است ادامه این جلسات با حضور سایر مدیران و روسای سازمان‌های حمل و نقل تحت پوشش اتحادیه در روزهای آتی برگزار خواهد شد.

گالری تصاویر

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد