جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1400/2/22 تعداد بازدید: 98 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
جمالی نژاد: بیش از هزار کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری درشهرها ایجاد شده / ۱۵۰۰ کیلومتر مسیر جدید در دست اقدام است

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از ایجاد بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری در مراکز استان‌ها و بهسازی مسیرهای موجود خبر داد و گفت: ایجاد ۱۵۰۰ کیلومتر مسیر جدید نیز در دست اقدام است.


به گزارش روابط عمومی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور به نقل از سازمان ‌شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور؛ «مهدی جمالی‌نژاد» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا از ارائه گفتمان، نگاه جدید و توجه به حمل و نقل پاک با ایجاد بیش از یک هزار کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه‌سواری در مراکز استان‌ها و بهسازی مسیرهای پیاده در شهرها از سوی شهرداری‌ها خبر داد.
 وی افزود: ایجاد بیش از ۱۵۰۰ کیلومتر مسیر جدید دوچرخه در سطح شهرها و حتی مابین شهرها نیز در دستور کار قرار گرفته که ایجاد این مسیرها، در سال‌های اخیر تبدیل به یک سیاست پایدار و اولویت دار مدیریت شهری شده است.
 این مسئول با بیان این که طی سال‌های اخیر پویش‌های مختلفی از سوی مدیریت شهری با محوریت سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور آغاز به کار کرده است، گفت: در طول این مدت سهم شایان توجهی در توسعه و ترویج فرهنگ استفاده از شیوه‌های حمل و نقل پاک، جلب نظر شهرداران و شوراها، مسئولان شهرداری‌ها، نیروی انتظامی و آموزش و پرورش و دیگر مسئولان در حرکت به سوی توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل پاک برداشته شده است.
 جمالی‌نژاد تصریح کرد: در خصوص ترویج استفاده از شیوه‌های حمل و نقل پاک نشست‌های زیادی در شهرها با هدف آگاهی‌بخشی به مردم به صورت حضوری و مجازی با حضور مدیران و مسوولان شهرداری‌ها، نیروی انتظامی، آموزش و پرورش و وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون دوچرخه‌سواری و سایر دستگاه‌ها برگزار شده که همچنان این برنامه تداوم دارد.
 وی با بیان این که تولیدمحتوا برای انتشار در فضای مجازی سرعت گرفته است، گفت: خوشبختانه روز به روز و هفته به هفته، استقبال از دوچرخه و دوچرخه سواری در شهرهایمان در راستای نیل به شهرهای دوستدار محیط زیست بیشتر و بیشتر شده است.
 این مسئول اضافه کرد: پدیده‌های نوظهور شوم و بدیمنی همچون کرونا هم مانع گسترش و ترویج دوچرخه سواری نشده و حتی به عنوان یک وسیله حمل و نقل پاستوریزه و تک‌نفره مقبولیت بیشتری نیز یافته است.
 وی با بیان این که برای ترویج دوچرخه‌سواری، تفاهم‌نامه‌های همکاری مشترک با سایر دستگاه‌ها منعقد شده است، گفت: در این باره شاهد حضور سازمان‌های مردم نهاد و تشکل‌های ورزشی در برنامه‌های مربوطه، ارتقای استانداردهای این موضوع، برنامه‌ریزی برای افزایش ایمنی دوچرخه سواران و توجه دستگاه‌ها به کارمندان دوچرخه‌سوار و دیگر موارد هستیم.
 جمالی‌نژاد ادامه داد: سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور کوشیده تا در همکاری و هماهنگی با مدیریت شهری و سایر دستگاه‌ها به ارتقای سطح فعالیت‌های این حوزه کمک کند.
 به گفته معاون وزیر کشور، از زمان شیوع ویروس کرونا و ضرورت فاصله‌گذاری فیزیکی در جامعه، مدیریت شهری تلاش کرده که با تبلیغ و ترویج استفاده از دوچرخه در مسیرهای شهری، توجه عموم شهروندان را  به این موضوع به عنوان یکی از شیوه‌های حمل و نقل پاک جلب کند.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد