جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1399/6/18 تعداد بازدید: 273 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
افزایش نرخ خدمات معاینه فنی درآینده نزدیک

مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور: بر اساس دسته بندی قیمت‌ها و هزینه‌های مراکز، خواستار افزایش ۳۰ درصدی نرخ معاینه فنی هستیم.


به گزارش روابط عمومی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور، مهندس قیصر مدیرعامل  اتحادیه و مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما گفت: بر اساس دسته بندی قیمت‌ها و هزینه‌های مراکز خواستار افزایش ۳۰ درصدی نرخ معاینه فنی هستیم، اما سازمان تنظیم بازار با افزایش ۲۰ درصدی موافقت کرده که در آینده نزدیک نرخ مصوب نهایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون نرخ معاینه فنی برای نخستین بار ۳۷ هزار تومان است ادامه داد: هم اکنون ۶۲۸ مرکز معاینه فنی در کشور فعال است که با ۸۰۲ خط کار معاینه فنی را در خودرو‌های سبک انجام می‌دهند.
مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور اضافه کرد:​ در ۶ ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال شاهد افزایش ۹ درصدی مراجعه مالکان خودرو به مراکز معاینه فنی هستیم که نشان از قانون مندی مردم و افزایش فرهنگ حفظ سلامت فنی و کاهش آلایندگی شهروندان است.
مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی درباره علت انفجار سیلندر خودرو‌های دوگانه سوز در ماه‌های اخیر گفت: همه انفجار‌ها و حوادث صورت گرفته در جایگاه‌های سوخت و حین سوختگیری رخ داده است و خودرو‌های حادثه دیده نیز متاسفانه بدون معاینه فنی بوده اند و به صورت دستی و کارگاهی و غیر مجاز دوگانه سوز شده اند.
قیصر با بیان اینکه در سند مالکیت این خودرو‌ها دوگانه سوز بودن قید نشده است تصریح کرد:​ بر اساس مصوبه هیئت دولت در ۲۵ اسفند ماه ۹۷ کارگروهی متشکل از نمایندگانی از وزارت کشور، وزارت صمت، وزارت نفت، سازمان ملی استاندارد و پلیس تشکیل شد تا در روند اجرای دوگانه سوز کردن خودرو تصمیم گیری کنند، اما متاسفانه کار این کارگروه با کندی مواجه شده است.
وی از مسئولان وزارت نفت و صنعت، معدن و تجارت تقاضا کرد: برای پیشگیری از حوادث بیشتر کار صدور گواهی سلامت برای خودرو‌های دوگانه سوز را هر چه سریعتر عملیاتی کنند تا ما بتوانیم این خودرو‌ها را در سامانه «سیمفا» ثبت و برای آن‌ها معاینه فنی صادر کنیم.
وی با اشاره به اینکه در ۶ ماهه نخست امسال ۹ دستگاه خودرو در شهر‌های مختلف دچار حادثه شده اند گفت: متاسفانه علاوه بر خسارت مالی ناشی از این انفجار‌ها یک نفر نیز جان خود را از داده است.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد