جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1398/9/6 تعداد بازدید: 130 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
تفاهم‌نامه طرح ملی تجهیز ناوگان حمل‌ونقل درون‌شهری به سامانه جامع پیمایش(سیپاد) امضا شد

مراسم انعقاد تفاهم‌نامه طرح ملی «تجهیز ناوگان حمل‌ونقل درون‌شهری به سامانه جامع پیمایش(سیپاد)» در جریان مراسم اختتامیه گردهمایی «ارائه نیازهای فناورانه در پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز» با حضور معاون علمی فنآوری رئیس جمهور و رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، در این مراسم که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و با همکاری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد، با حضور دکتر نصرتی جانشین رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری اجرای طرح سیپاد با یکی از شرکت های تولید کننده این دستگاه انجام شد.

 انعقاد این تفاهم نامه که گامی بلند در اجرای یکی از پروژه های کلان دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان محسوب می شود، در حضور آقای دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور و آقای دکتر مؤیدی رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام شد و توجه بسیاری از حاضرین در گردهمایی اعم از مسئولان و شرکت های دانش بنیان و فناور را به خود جلب نمود.
با توجه به اجرای طرح سهمیه بندی بنزین و لزوم تخصیص هدفمند و عادلانه سهمیه سوخت بالاخص به رانندگان خدوم وسایل نقلیه عمومی که با توجه به افزایش قیمت قطعات و لوازم یدکی خودرو در سال گذشته، با رشد قابل ملاحظه هزینه ها مواجه هستند، شناسایی عملکرد واقعی ناوگان مذکور به منظور تأمین سوخت مورد نیاز حوزه، از دغدغه های مهم دولت در این ایام می باشد.
 از جمله مهمترین ابزارهای ثبت پیمایش ناوگان، دستگاه های موقعیت یاب هوشمند یا همان سیستم های AVL است که سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور با همکاری وزارت نفت و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، در بخش شهری، استاندارد فنی قابل پذیرش این دستگاه ها را در سال گذشته تهیه و در قالب طرح «سیپاد» ابلاغ عمومی نمود.
طرح تجهیز ناوگان حمل و نقل شهری به دستگاه موقعیت یاب هوشمند سیپاد، در راستای تکمیل طرح پایش پیمایش شهری از سال ٩۶ در دستور کار قرار گرفت و پس از چندین ماه مطالعات کارشناسی و آسیب شناسی طرح های مشابه در سطح کشور، چارچوب کلی و استاندارد فنی سامانه طراحی شده و پس از اخذ تاییدیه های لازم از نهادهای ذیربط ابلاغ عمومی شد و مورد استقبال تعداد قابل توجهی از شرکت های توانمند در تولید و تامین دستگاه های موقعیت یاب هوشمند واقع شد.
از ابتدای سال جاری و با پیگیری های دفتر حمل ونقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، روند اجرای پروژه سرعت گرفت تا اینکه روز گذشته به اولین تفاهم نامه همکاری منجر شد.
اجرای این طرح، تخصیص یارانه ها و تسهیلات بخش حمل و نقل عمومی درون شهری نظیر سهمیه سوخت، لاستیک، یارانه بلیط به مالکان این ناوگان را هدفمند خواهد نمود و به صرفه جویی قابل توجهی در منابع ملی منتج خواهد شد.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد