جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1398/8/29 تعداد بازدید: 164 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
جمالی نژاد: ستادهای پایش حمل و نقل استان‌ها بر نرخ کرایه خدمات ناوگان حمل و نقل عمومی و ارتقای ظرفیت جابه جایی این ناوگان نظارت نمایند

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور بر نظارت ستادهای پایش حمل و نقل استانی بر نرخ کرایه خدمات ناوگان حمل و نقل عمومی شهری و به حداکثر رساندن ظرفیت جابه جایی این ناوگان از سوی مدیریت شهری تاکید نمود.


به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، مهدی جمالی‌نژاد که 28 آبان به صورت ویدیوکنفرانس در نشست مشترک ستاد پایش حمل و نقل شهری وزارت کشور و ستادهای پایش استان‌ها سخن می‌گفت، با بیان اینکه از زمان اجرای طرح سهمیه‌بندی سوخت بنزین، ستاد پایش حمل و نقل شهری در وزارت کشور و متناظر آن ستادهایی در استان‌ها تشکیل شده، گفت: وظیفه اصلی ستاد پایش حمل ونقل شهری در وزارت کشور، پایش مستمر وضعیت سامانه‌های حمل و نقل عمومی شهری و در صورت لزوم پیشنهاد بسته‌های حمایتی است.

وی همچنین از برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در وزارت کشور برای تعریف بسته حمایتی از رانندگان حمل و نقل عمومی شهری و توسعه حمل و نقل عمومی شهری خبر داد.

وی با اشاره به تشکیل مستمر ستاد پایش سامانه‌های حمل و نقل شهری استان‌ها به ریاست معاونین هماهنگی امور عمرانی استانداری‌ها و با عضویت تمامی نهادهای عمومی و دولتی ذیربط از جمله شهرداری‌ها و پلیس راهور ناجا، از اعضای این ستادها خواست تا ضمن بررسی وضعیت استان‌ها، نظارت‌های لازم را بر وضعیت حمل و نقل شهری استان‌ها به عمل آورند و مسایل و مشکلات را به ستاد وزارت کشور منعکس نمایند.
وی افزود: بر اساس گزارش‌های دریافتی از استان‌ها که به تایید ستاد پایش سامانه‌های حمل و نقل شهری رسیده باشد و با توجه به نیازهای استان‌ها، تصمیمات لازم اتخاذ و ابلاغ خواهد شد.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیرکشور ادامه داد: بر اساس مصوبه ستاد پایش حمل و نقل شهری در وزارت کشور، نرخ کرایه ناوگان بار و مسافر شهری اعم از وانت‌بار، اتوبوس، مینی بوس، تاکسی و تاکسی‌های اینترنتی تا اطلاع ثانوی هیچ تغییری نخواهد داشت و شهرداری‌ها، فرمانداری‌ها و استانداری‌ها وظیفه نظارت بر این امر را عهده‌دار می باشند.
وی همچنین با اشاره به افزایش تقاضا برای مصرف سوخت CNG از ستادهای پایش استان‌ها خواست تا برنامه‌ریزی‌های لازم را به منظور بهره‌گیری حداکثری از این سوخت با هماهنگی مسئولان استانی ذیربط به عمل آورند.
جمالی‌نژاد همچنین اظهار کرد: کمیته ای ویژه متشکل از سازمان های حمل و نقل شهرداری‌ها و پلیس راهور در مراکز کنترل ترافیک مستقر شده و مقرر شده درصورت هرگونه تجمع مسافر در ایستگاه‌ها و مبادی ورودی و خروجی شهرها، ناوگان عمومی متناسب با مسافرین به این نقاط اعزام گردد و گشت‌های بازرسی تاکسیرانی و اتوبوس‌رانی مستمراً در شهرها حضور و فعالیت داشته باشند.
وی ضمن اشاره به در نظر گرفتن سهمیه‌های جدید در آینده، از معاونان عمرانی استانداری‌ها به عنوان روسای ستادهای پایش حمل و نقل استان‌ها خواست تا اطلاع‌رسانی لازم را در خصوص تصمیمات ابلاغی مرتبط با طرح سهمیه‌بندی سوخت بنزین به طور دقیق و در اسرع وقت به زیر مجموعه استانی اعم از شهرداری‌ها و فرمانداری‌ها و ... از طریق بهره‌گیری از رسانه‌های محلی و استانی انجام دهند.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد