جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1398/7/28 تعداد بازدید: 195 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
نشست مشترک مدیران کل دفاتر فنی استانداری‌ها و شهرهای منتخب اجرای پروژه توسعه گردشگری با رویکرد حمل و نقل پاک برگزار شد

نشست مشترک مدیران کل دفاتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری‌ها و شهرهای منتخب اجرای پروژه توسعه گردشگری با رویکرد حمل و نقل پاک، موضوع ماده۵۸ قانون الحاق، از سوی دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در این سازمان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌‎ها و دهیاری‌های کشور،‌ این نشست 22 مهرماه با هدف تشریح دستورالعمل توزیع اعتبارات موضوع ماده 58 قانون الحاق (2) و نحوه فرایندهای اجرای پروژه ها توسط 31 شهرداری‌ها زیر 50 هزار نفر جمعیت برگزار شد.

در ابتدای این نشست، علی اکبر اسدی مدیرکل دفتر برنامه ریزی و بودجه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور کلیاتی درخصوص ماده 58 قانون الحاق و شاخص‌های تعیین سهم استان‌ها بیان نمود.
وی در این زمینه به حاضران در جلسه توصیه کرد که در خصوص اجرای این پروژه ها با تدوین یک برنامه 3 ساله حرکت نمایند تا نقشه راه آنها مشخص باشد.
در ادامه رضا مهدی زاده مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و مدیریت توسعه شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با تاکید بر ضرورت توسعه گردشگری شهری توسط مدیریت شهری، سابقه موضوع و نحوه انتخاب شهرها و ضوابط حاکم بر اجرای پروژه های گردشگری در شهرها را تشریح کرد.
وی با تبیین نقش نظارتی دفاتر فنی استانداری‌ها، از شهرداران منتخب تقاضا کرد با همکاری دفاتر فنی استانداری‌ها بر روی اجرای طرح‌ها و پروژه‌ها تمرکز کرده و مستندسازی مناسبی از اقدامات و فعالیتهای انجام شده در این خصوص تهیه نمایند.
در ادامه این نشست محمد درویش از فعالان اجتماعی و مدیران سازمانهای مردم نهاد در حوزه محیط زیست بر اهمیت و ضرورت برنامه ریزی برای توسعه زیست محور شهرها تاکید نمود و گفت: تغییر مبلمان شهری از خودرومحوری به زیست محوری نشان دهنده حساسیت مدیران شهری و شهروندان به حفظ محیط زیست است.
وی نقش و جایگاه شهرداریها را در تغییر رویکرد توسعه شهرها از خودرو محوری به زیست محوری، برای حاضران در جلسه تبیین کرد.
همچنین مرضیه حصاری مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور طی سخنانی در خصوص این پروژه گفت: 31 شهر انتخاب شده برای اجرای پروژه های توسعه گردشگری با رویکرد حمل و نقل پاک دارای بافت تاریخی و گردشگری هستند و اجرای این پروژه ها قطعا به توسعه گردشگری کمک خواهد کرد.
وی ضمن اشاره به تاکید برخی شهرداری ها بر فراهم نمودن زمینه پیاده محوری و دوچرخه سواری در پروژه های شهری؛ این امر را نشان دهنده رویکرد و نگاه انسان محور شهرداری ها ذکر نمود و افزود: در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تلاش می‌کنیم نگاه و رویکرد انسان محور شهرداری ها را به عنوان تجربیات موفق عرصه مدیریت شهری به سایر شهرها انتقال دهیم
وی جایگاه دفاتر فنی استانداریها در این پروژه ها را هم از جهت کمک به برنامه ریزی و هم از لحاظ اجرا و نظارت مهم برشمرد.
سپس مدیران کل دفاتر حمل و نقل عمومی وترافیک شهری و برنامه‌ریزی و مدیریت توسعه شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و مدیرعامل اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور به پرسشهای حاضران پاسخ گفتند.
همچنین در ادامه این نشست یکی از مدیران اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور ضمن تشریح آخرین وضعیت معاینه فنی خودروهای سبک در کشور، مطالبی را در خصوص نحوه ساماندهی خودروهای دوگانه سوز کارگاهی بیان نمود و به پرسش‌های مطرح شده پاسخ گفت.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد