جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1398/6/11 تعداد بازدید: 295 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
عدم اجرای مصوبه دولت توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای

مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور اعلام کرد، در صورت عدم اجرای مصوبه دولت توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در خصوص معاینه فنی خودروهای سنگین تا پایان شهریور ماه سال جاری، به علت عدم آنلاین و برخط بودن از ارتباط مراکز معاینه فنی خودروهای سنگین با سامانه سیمفا جلوگیری خواهد شد.


به گزارش روابط عمومی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور، مهندس قیصر مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور و مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور در خصوص معاینه فنی خودروهای سنگین اظهار داشت، لازم است مراکز معاینه فنی خودروهای سنگین تحت نظارت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نیز همانند مراکز معاینه فنی خودروهای سبک در ثبت اطلاعات به صورت آنلاین و برخط عمل نمایند که این مهم صورت نمی‌گیرد و این اقدام آنها خلاف بند "ز" آیین نامه اجرایی نحوه انجام معاینه و صدور برگ معاینه فنی خودرو مصوبه مورخ 93/10/14 هیات دولت و ماده 15 آیین‌نامه ماده 2 قانون هوای پاک مورخ 97/07/30 می‌باشد.

وی خاطر نشان کرد مراکز معاینه فنی خودروهای سنگین اطلاعات فرایند ثبت نتایج تست خودروها را به صورت آفلاین  و بعد از گذشت زمان به سامانه سیمفا ارسال می‌نمایند در حالی که باید به صورت برخط به سامانه سیمفا متصل باشند و ثبت اطلاعات به صورت آنلاین صورت پذیرد.

قیصر تاکید نمود، چنان‌چه این اتفاق تا پایان شهریور صورت نگیرد و همچنان مراکز معاینه فنی خودروهای سنگین به صورت آفلاین اقدام به ثبت اطلاعات نمایند، اجازه ارسال اطلاعات خودروها را به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به صورت آفلاین به سامانه سیمفا نخواهیم داد، چرا که بانک اطلاعاتی سامانه سیمفا را آلوده می‌نمایند.

مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور تصریح کرد، به نظر می‌رسد ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و یا حتی وزیر محترم راه و شهرسازی از این اقدام غیرقانونی بی‌اطلاع ‌باشند.

قیصر خاطر نشان کرد که  این مساله را بارها و بارها به مسئولین ذیربط در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اطلاع رسانی نموده‌ایم.

مدیرعامل اتحادیه در پایان اظهار داشت، مقاومت در برابر اجرای قانون توسط برخی افراد از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جای بسی تاسف و تامل دارد.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد