جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1398/5/19 تعداد بازدید: 135 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
معاون امور شهرداری‌ها آخرین اقدامات و برنامه‌های دولت برای حمایت از حمل و نقل عمومی شهری را تشریح کرد

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در دوازدهمین نشست هم اندیشی معاونین و مدیران حمل و نقل و ترافیک و روسای پلیس راهور کلان‌شهرهای کشور آخرین اقدامات و برنامه های دولت در زمینه حمایت از حمل و نقل عمومی شهری را تشریح نمود و گفت: مسائل و مشکلات حوزه حمل و نقل عمومی شهری را در کمیسیون های مختلفی در دولت با جدیت پیگیری میکنیم تا موانع پیش رو را حل کنیم.


به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ، حسین رجب صلاحی در این نشست از پیگیری سازمان شهرداری‌ها در خصوص اخذ مصوبه شورای اقتصاد در جهت افزایش یارانه صرفه جویی سوخت خودرو تاکسی از مبلغ ۳۷۸۰ دلار به ۵۰۰۰ دلار برای تاکسی CNG و مبلغ ۷۸۰۰ دلار به ۹۰۰۰ دلار برای ون CNG خبر داد.

وی همچنین از اخذ مصوبه شورای اقتصاد در جهت افزایش یارانه صرفه جویی سوخت هر خودرو از شورای اقتصاد از مبلغ ۸۰۲۲۰ دلار به ۱۴۲۲۰۰دلار برای اتوبوس گازسوز  خبر داد.
وی در بخش دیگری از سخنانش به بهره برداری از ۳۱۸ کیلو متر خطوط مترویی در پنج کلان‌شهر کشور با ظرفیت ۸۰۰ میلیون سفر در سال اشاره نمود و اعلام کرد: ۲۷۰ کیلومتر خطوط مترویی در ۹ کلان‌شهر کشور در حال ساخت است.
رجب صلاحی در ادامه از پرداخت ۱۳ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت به ۹ کلان‌شهر کشور از سال ۱۳۹۲ تا کنون اشاره نمود و گفت: ۵۰ درصد بازپرداخت این اوراق با دولت میباشد.
معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور  در ادامه اظهار کرد:  ۷۵۰۰ میلیارد تومان از محل ردیف های تملک دارایی  به ۹ کلان‌شهر کشور توسط دولت پرداخت شده است.
وی در خصوص مسایل حوزه تاکسیرانی شهری گفت:  در حوزه تاکسیرانی پیگیر دریافت مجوز واردات CBU تاکسی سی ان جی از دولت هستیم که خوشبختانه این موضوع در کمیسیون اقتصاد  دولت تایید  و برای تصویب نهایی  به هیئت دولت فرستاده شده است‌.
وی در خصوص مسایل حوزه اتوبوسرانی گفت: هم اکنون ۲۲ هزار دستگاه اتوبوس داریم که تا پایان امسال نزدیک ۱۵ هزار دستگاه آن  عمری بالای ۱۰ سال پیدا می‌کنند.
رجب صلاحی اضافه کرد:  پیگیر هستیم در شهرهای کشور از اتوبوس‌های  گاز سوز استفاده کنیم.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد تا با استفاده از ظرفیت های فوق بتوان نسبت به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهرداری‌ها  اقدام نمود .

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد