جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1398/4/12 تعداد بازدید: 106 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
میلاد کریمه اهل بیت علیهالسلام

خجسته باد میلاد زینب ایران زمین، بانوی قدسیه مطهره‌ای که بارگاه نورانی‌‏اش محل دایمی نزول فرشتگان بر زمین و دروازه بهشت است.

 


حضرت معصومه علیهالسلام در اول سال 173 هجری قمری در مدینه چشم به جهان گشود و روز دوازدهم ربیع‌الثانی سال 201 هجری قمری در سن28 سالگی در شهر قم به شهادت رسید که امروز بارگاه ملکوتی و مرقد مطهرش همچون خورشیدی در قلب شهرستان قم می درخشد و همواره فیض بخش و نورافشان دل‌ها و جان‌های تشنه معارف حقانی است.

کویر برای حضورت نورانی می‌شود و پنجره ها به شوق رویت، نیمه شبی را به سوی خورشید باز نمی‌شوند. کوچه پس کوچه‌های قم به یمن حضورت نورانی می شوند و سروهای آزاد به احترامت قیام می کنند.

آرام آرام، بر پهنه کویر حضور پرولایت شکوفه می دهد؛ غربت به یمن غریب معنا می یابد
بانویی که نخل‌های استوار نیمه شبی بر اقامه ی سبزش سلام می دهند و در آینه حرمش چهره می‌آرایند
بانویی که همانند زینب علیهالسلام برای قیام قربانی داد و خورشید عاشورا را با صبرش تعریف کرد، او هم با قدم‌های پرحیاتش، به سرزمین کویری قم حیات بخشید و در رگ ایرانیان خون حمایت از ولایت را جاری ساخت
بانویی که به یمن حضورش، شهر قم، مرکز صدور علم و دانش علوی شد و محل رشد و بالندگی
بانویی مکرمه‌ای که بارگاه زیبایش، پناهگاه دل‌های عاشقی است که شب‌های چهارشنبه در جمکران بیتوته می‌کنند. به نیابت از شیعه در نیمه شب‌های کویری قم، سر بر آستان حرم حضرت دوست می‌سایند و برای ظهور گل نرگس دعا می‌کنند و از بانوی کرامت، برای شکوفه دادن درخت اجابت استمداد می‌طلبند

 

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد