جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1398/4/4 تعداد بازدید: 306 تعداد نظرات ارسالی: 2 نویسنده: publicrelation2
افزایش هزینه دریافت خدمات تست مخازن CNG از سوی سازمان ملی استاندارد ضروری است

مهندس قیصر مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور و مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور، افزایش هزینه دریافت خدمات تست مخازن CNG از سوی سازمان ملی استاندارد را ضروری دانست.


مهندس قیصر مدیرعامل اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور و مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور پیرامون شکل گیری اتحادیه و امور محوله و فعالیت‌های اتحادیه در دو بخش حمل و نقل همگانی و امور اجرایی معاینه فنی به ارائه توضیحاتی به شرح ذیل پرداخت.

 اتحادیه‌ سازمان‌ های حمل و نقل همگانی کشور به منظور توسعه حمل و نقل عمومی و توزیع امکانات به صورت مساوی و برابر در شهرداری‌ های کشور، ایجاد شد. 

این اتحادیه در راستای خدمات‌ دهی به شهرهای با جمعیت کمتر از یکصد هزار نفر تشکیل و در حال حاضر ۱۷۳ سازمان حمل و نقل تحت پوشش اتحادیه فعالیت می ‌کنند و امور مرتبط با حمل و نقل درون شهرهای فاقد سازمان توسط شهرداری ‌های مربوطه و از طریق اتحادیه پیگیری می ‌گردد. 

اتحادیه متولی امور حمل و نقل همگانی (بار و مسافر) در شهرهای تحت پوشش می ‌باشد. بر این اساس امور مربوط به  تجهیز، توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهری (تاکسی، ون، میدل باس، مینی بوس، اتوبوس ، وانت بار) بیمه رانندگان فعال در حوزه حمل و نقل درون شهری ، سوخت خودروهای عمومی ، شناسایی و ساماندهی وانت‌بارها، امور مربوط به پایانه‌های مسافربری در 1181 شهر (  92% شهرهای کل کشور ) و مدیریت مراکز معاینه فنی خودروهای سبک سراسر کشور که مطابق ابلاغیه وزارت کشور و سازمان شهرداری ‌ها و دهیاری‌ های کشور  به این اتحادیه محول شده است، پیگیری و انجام می ‌شود.

طی چند سال گذشته سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران «سیمفا» جهت ساماندهی و نظارت بر عملکرد مراکز مکانیزه معاینه فنی خودروهای کشور، توسط اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کل کشور راه اندازی شده است.

در حال حاضر  ۵۹۶ مرکز معاینه فنی فعال درکشور وجود دارد که با ۷۵۷ خط فعال که از طریق سامانه نظارتی با عنوان سامانه یکپارچه معاینه فنی که به سامانه «سیمفا» معروف است و به صورت آنلاین عملکرد تمامی مراکز معاینه فنی را در سراسر کشور مورد بررسی و ارزیابی قرار می ‌دهد، به صورت تمام ‌وقت فعالیت تمامی مراکز معاینه فنی را کنترل می‌کند و توسط کارشناسان اتحادیه اقدامات لازم در این خصوص صورت می‌گیرد و با این اقدام، معاینه فنی دارای نظامات خاص و خوبی است، البته تخلفات در این حوزه به صفر نرسیده، ولی به حداقل ممکن رسیده است ؛ ضمناً ۴۲۰ مرکز هیدرواستاتیک در حال فعالیت می باشند که که بایستی ساز و کاری منطقی در راستای افزایش مراکز صورت می گرفت و متاسفانه این امر صورت نپذیرفته است و این مراکز از نظر درآمدی با مشکلاتی مواجه هستند که به منظور حمایت از بخش خصوصی و جلوگیری از تعطیلی مراکز و تبعات اجتماعی ناشی از آن ضرورت دارد هزینه دریافت خدمات تست مخازن CNG از سوی سازمان ملی استاندارد افزایش یابد.

از ابتدای سال جاری با حذف برچسب معاینه فنی و ثبت گواهی‌ های معاینه فنی با اختصاص کد و شماره سریال به صورت سیستمی، از تخلفاتی نظیر جعل برچسب و غیره کاملا جلوگیری به عمل آمده است.

دوربین ‌های سطح شهر تهران و هشت کلان ‌شهر دیگر که طرحLEZ  (طرح کاهش آلودگی هوا)  را اجرا می‌نمایند، به سامانه سیمفا متصل هستند تا خودروهایی که فاقد معاینه فنی باشند را به پلیس جهت جریمه و اعمال قانون اعلام نماید.

ارتباط برخط و آنلاینی با پلیس داریم و ۱۶ هزار دستگاه هندهلد به سامانه سیمفا متصل شده و تمامی پلیس ‌ها با استفاده از این دستگاه ‌ها می‌توانند به صورت آنلاین گواهی معاینه فنی خودروها را بررسی کند و اقدامات لازم را انجام دهد

سامانه سیمفا یک سامانه ملی است و تمامی عملکرد خودروها را مورد ارزیابی قرار می‌ دهد و پایش می ‌کند و خودروسازها برای اینکه بتوانند عیوب خودروهای خود را استخراج نموده و این عیوب را برطرف کنند، می ‌توانند داده‌های سامانه سیمفا را از ما دریافت کنند. 

 

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد