جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1398/3/29 تعداد بازدید: 209 تعداد نظرات ارسالی: 1 نویسنده: publicrelation2
نهمین جلسه پویش ملی حمل و نقل پاک شهرداری‌ها/جمالی نژاد: شاهد اقدامات مناسبی توسط شهرداری‌ها برای توسعه خطوط پیاده و ترویج دوچرخه سواری هستیم / نیازمند گفتمان و نگاه جدید در مدیریت شهری برای توسعه حمل و نقل پاک هستیم

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: خوشبختانه شاهد اجرای برنامه های شهرداری‌های کلان‌شهرها و مراکز استان‌ها، شهرهای میانی و کوچک و حتی دهیاری‌ها در زمینه توسعه حمل و نقل پاک و توسعه پیاده راه ها و ترویج دوچرخه سواری با هدف انسان محوری و جایگزینی این موضوع به جای خودرومحوری هستیم.


نهمین جلسه پویش ملی حمل و نقل و پاک شهرداریها/جمالی نژاد: شاهد اقدامات مناسبی توسط شهرداریها برای توسعه خطوط پیاده و ترویج دوچرخه سواری هستیم / نیازمند گفتمان و نگاه جدید در مدیریت شهری برای توسعه حمل و نقل پاک هستیم

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور،  مهدی جمالی نژاد که عصر سه شنبه ۲۸ خردادماه در نهمین جلسه پویش حمل و نقل پاک شهرداری‌ها در وزارت کشور سخن می‌گفت، افزود: خوشبختانه شاهد توجه به ابعاد گوناگون سالم سازی محیط زیست و راهکارهای مقابله با آلودگی‌های زیست محیطی در افکار عمومی و مراکز علمی و پژوهشی و ساکنان شهرها هستیم که انتظارات از مدیریت شهری را در این حوزه بالا برده است. 

وی با بیان اینکه محیط زیست امانت الهی است و در حفظ و حراست آن همگان مسوول هستیم، تصریح کرد: یکی از راهکارهای این مبحث، توسعه حمل و نقل پاک و انسان محور در راستای برقراری تعادل های زیست محیطی است ولی فعالیت‌ها و برنامه‌های صورت گرفته قطعا کافی نیست و تنوع و افزایش کمی و کیفی برنامه ها و تداوم اقدامات ضروری است.
جمالی نژاد با اشاره به دلسوزی افرادی که دغدغه اکوسیستم سالم و هوای پاک و حفظ طبیعت و محیط زیست دارند، در ادامه این پرسش را مطرح ساخت که چرا با وجود ساخت بزرگراه‌های متعدد، خیابان سازی، تقاطع‌های همسطح و غیر هم سطح و ... هنوز هم در شهرها دچار آشفتگی ترافیک و افزایش الودگی های زیست محیطی هستیم؟ و گفت: در این حوزه نیازمند گفتمان جدید و نگاه نو در شهرداری‌ها و روش‌های جدید اداره شهر توسط دست اندرکاران مدیریت شهری می باشیم.
وی اعضای پویش ملی حمل و نقل پاک شهرداری‌ها را سفیران این عرصه در شهرهای کشور ذکر نمود و ابرازامیدواری نمود که این جریان می تواند شهرهای کشور را در برابر مشکلات این عرصه واکسینه نماید.
وی افزود: ظرفیت‌های خوبی در شهرها برای ترویج حمل و نقل پاک وجود دارد که مدیریت شهری باید با هوشمندی و برنامه های کاربردی از آنها استفاده نماید.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد