جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1398/1/28 تعداد بازدید: 177 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
وزير كشور: جمالي نژاد،‌ دبیر کمیته بازسازی و نوسازی قرارگاه مناطق سیل زده شد

وزير كشور در نخستين جلسه کمیته نوسازی و بازسازی قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده با بيان اينكه مسئولیت اصلی اين قرارگاه عملاً بر عهده کمیته نوسازی و بازسازی است و سایر کمیته‌های این قرارگاه معین و کمک کننده اين کمیته خواهند بود، اعلام كرد: دبیر کمیته بازسازی و نوسازی، جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزارت کشور است.


به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور،‌ در اين جلسه كه با حضور مدیران ارشد دستگاه‌های عضو از جمله اسلامی وزیر راه و شهرسازی، تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی تشکیل شد، دكتر رحماني فضلي گفت: امروز نخستین جلسه قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده در وزارت کشور و با حضور تمام دستگاه‌های مسئول برگزار شد و به دلیل اهمیت موضوع، شخصاً در نخستین جلسه کمیته بازسازی و نوسازی نیز حضور یافتم.

وي تاکید کرد: در این جلسه به بررسی موضوع مسکن موقت و نحوه استقرار مردم و سیاست های کلی در جهت بازسازی مسکن دائم می پردازیم و در ادامه جلسات پیگیر اقدامات خواهیم بود که در صورت نیاز، جلسه اصلی قرارگاه با موضوعات خاص مد نظر این کمیته برگزار خواهد شد.

در ادامه این جلسه جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزیر کشور و دبیر کمیته بازسازی و نوسازی قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده گفت: در عرصه مدیریت بحران؛ پیشگیری، آمادگی، مقابله، بازسازی و بازتوانی مهم ترین مباحث هستند که مهمترین بخش در این میان بازسازی و بازتوانی است و باید در آن ورود جدی داشته باشیم که این امر می تواند نشانگر عزم جدی حاکمیت برای کمک به مردم آسیب دیده باشد.

وی افزود: سیل اخیر طیف وسیعی از مردم را در کل کشور در برگرفته است؛ در حالی که در حوادث گذشته تنها استان یا بخش کوچکی از منطقه درگیر می‌شدند.

جمالی نژاد تاکید کرد: بازسازی در چند محور دنبال می شود، عرصه نخست؛ فضاهای سکونتی و واحد های معیشتی است، دوم عرصه زیرساخت‌ها و ابنیه زیربنایی و روبنایی مناطق آسیب دیده است که عرصه آبادانی است؛ سوم فضاهای صنعتی و کارگاهی و چهارم؛ فضاهای کشت و صنعت و زراعی که فضاهای مولد کشور هستند.

دبیر کمیته بازسازی و نوسازی قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده در ادامه با اشاره به اینکه ظرفیت های بازسازی بسیار زیاد است، گفت: بخش های مختلف دولت از جمله وزارتخانه هاي نیرو، راه و شهرسازی، جهادسازندگی، سازمان برنامه و بودجه در کنار بنیاد مسکن، ارتش، سپاه و بسیج، که تا کنون نیز اقدامات خوبی انجام دادند و بسیار کمک کردند، پای کار خواهند بود و همچنین از ظرفیت بنیادها و نهادهای مردمی و غیر دولتی نیز استفاده می شود و همچنین ظرفیتهای واحد های دانشگاهی و علمی را نیز در روند بازسازی جلب خواهیم کرد.

وي در ادامه گفت: هدف از تشکیل این کمیته این است که در حداقل زمان، با حداکثر سرعت و کیفیت درخور و با استفاده از الگوی مهندسی، بهره گیری مناسب را داشته باشیم و بتوانیم کار جهادی در عرصه زمانی کوتاهی در کل کشور داشته باشیم.

جمالی نژاد تاکید کرد: هر یک از بخش های موثر و متولی باید میزان آسیب، حجم کار، جزئیات کار در نقاط مختلف کشور، نحوه انجام کار، زمانبندی انجام کار، برنامه ریزی و فاز بندی اعتبارات را به درستی تهیه کنند که البته همه این ها در هر دستگاه مسؤول احصا می شود و در نهایت در کارگروه بازسازی و نوسازی بررسی و به تأیید قرارگاه می‌رسد.

شايان ذكر است اعضای کمیته بازسازی و نوسازی قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده عبارتند از: ستاد کل نیروهای مسلح، سازمان برنامه و بودجه، وزارت راه و شهرسازی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت نیرو، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام، کمیته امداد و معاونت عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزارت کشور.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد