جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1398/1/7 تعداد بازدید: 201 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
بازديد رييس سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌های کشور از مناطق سيل زده لرستان

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور بر آماده باش كامل شهرداران مناطق و نواحى شهرها و بسيج منابع و امكانات، تجهيزات و ماشين آلات به ويژه در مناطق با خطر پذيري بالا از جمله مسيل ها و روددره ها تاكيد نمود.


به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، مهدي جمالي نژاد كه در حاشيه بازديد از مناطق سيل زده استان لرستان سخن مي گفت، افزود: با توجه به وضعيت جوي كشور ضرورت دارد شهرداري ها و سازمان هاي آتش نشاني و خدمات ايمني و واحد هاي مديريت بحران آنها آماده مقابله با وقوع سیل و آب گرفتگي به ويژه در مناطقي از شهر كه احتمال وقوع سيل و آب گرفتگي مي رود، باشند.

وي افزود: پس از بروز بحران، شهرداری‌های محل وقوع مي بايستي با فوریت هماهنگی لازم را برای بازگشایی مسیل ها با بسیج تمامی امکانات موجود به منظور جلوگیری از آب گرفتگی و یا تخلیه آب منازل و اماكن عمومي به کار گيرند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با توجه به حضور مسافران نوروزي در تمامي شهرهاي كشور و احتمال وقوع پديده هايي نظير رگبار سيل آسا، تگرگ، وزش باد شدید، كاهش دما، جاري شدن سيل و آب گرفتگي، تاكيد نمود: ضرورت دارد شهرداري‌ها توجه ويژه‌اي به مسافران نوروزي داشته باشد و در هنگام وقوع حوادث آنها را به نقاط امن راهنمايي نمايند و براي اطلاع رساني دقيق و سريع به شهروندان و مسافران نوروزي برنامه‌ريزي نمايند.

جمالي نژاد همچنين بر انجام اقدامات پيشگيرانه و آمادگى و پايش و نظارت مستمر ستاد مديريت بحران شهر و ساير سازمان‌هاى خدمات رسان به ويژه سازمان آتش نشانى تاكيد و اظهار كرد: دستورالعمل‌هاي ابلاغي در زمينه مديريت بحران و دستورالعمل خدمات سفرهاي نوروزي سال 98 بايد بطور كامل توسط شهرداري‌ها اجرا شود.

وي همچنين با اشاره به اينكه شهرداران و معاونين، مديران و روساى سازمان هاى ذيربط شهردارى مي‌بايستي حضور موثر و مداوم در محل كار داشته باشند، اضافه كرد: از شهرداري ها خواسته شده در هماهنگي با ساير دستگاه‌هاي مرتبط، برنامه‌ريزي هاي لازم را براي اسكان موقت و اضطراري انجام دهند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور همچنين از اقدامات شبانه روزي مدیریت بحران در استان لرستان و سايراستان‌ها و فعاليت‌هاي صورت گرفته توسط شهرداري‌ها و دهياري‌ها قدرداني نمود و گفت: لازم است اين اقدامات و آمادگي تا خاتمه تعطيلات نوروزي ادامه داشته باشد.

جمالي نژاد همچنين گفت: با توجه به ادامه بارش ها در برخي استان‌ها، استان هاي هم‌جوار آنها بايد آمادگي كمك رساني به مناطق حادثه ديده را داشته باشند و براي اين امر طرح‌هاي كاربردي به منظور اجرا داشته باشند.

شايان ذكر است جمالي نژاد رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور طي روزهاي اخير از مناطق سيل زده استان هاي گلستان و خراسان شمالي و همچنين لرستان بازديد نموده است.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد