جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1397/10/22 تعداد بازدید: 178 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
جمالي نژاد: سياستهاي پدافند غيرعامل در طرح هاي جامع حمل و نقل و ترافيك شهري در شوراي عالي ترافيك كشور تصويب شد

معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور و رئيس شورايعالي هماهنگي ترافيك شهرهاي كشور از بررسي و تصويب سياستهاي پدافند غيرعامل در طرح هاي جامع حمل و نقل و ترافيك شهرهاي كشور در جلسه اخير اين شورا خبر داد.


به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور، مهدی جمالی نژاد با بيان خبر فوق گفت: با توجه به سياستهاي ابلاغي مقام معظم رهبري (مدظلله العالي) در خصوص لحاظ مولفه هاي پدافند غيرعامل در تمامي برنامه ريزي ها و طراحي ها و با توجه به اهميت طرح هاي جامع حمل و نقل و ترافيك در نظم دهي و سهولت بهره گيري از سامانه هاي حمل و نقلي موجود در شهرها و تردد هرچه بهتر شهروندان در معابر شرياني و عمومي شهرها و بر اساس درخواست رسمي سازمان پدافند غيرعامل مبني بر لحاظ موضوعات پدافندي در اين طرح ها، اين موضوع در دستور كار شوراي عالي هماهنگي ترافيك شهرهاي كشور قرار گرفت.

وي اضافه كرد: با توجه به اهميت موضوع، نظرات دستگاههاي ذيربط در اين خصوص اخذ و ابعاد مختلف موضوع در جلسات متعدد كميته فني شوراي عالي هماهنگي ترافيك شهرهاي كشور مطرح و بررسي شد.

جمالي نژاد افزود: در جلسه 19دي شورايعالي هماهنگي ترافيك شهرهاي كشور مقرر شد در هر شهر با توجه به مخاطرات طبيعي و تهديدات احتمالي موجود، تقاضاهاي محتمل برآورد گرديده و در طرح هاي جامع حمل و نقل و ترافيك لحاظ گردد.

وي اضافه كرد: بر اين اساس پيش بيني تقاضاهاي مبتني بر تخليه اضطراري شهرها در مواقع ضروري و اسكان موقت از جمله مهمترين برنامه هايي است كه مي بايست در طرح هاي جامع حمل و نقل و ترافيك مورد توجه قرار گيرد.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد