جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1397/9/19 تعداد بازدید: 305 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری از برنامه‌های عمده سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در سال 98 است

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: بازسازی ناوگان حمل و نقل عمومي شهري و اجرای طرح‌های حمل و نقل درون‌شهری با توجه به انتظارات و نيازهاي شهرداري‌ها در اين حوزه در اولويت‌هاي سال 98 سازمان منظور شده است.


به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، مسعود نصرتی که روز جمعه 16 آذر در نشست شهرداران، دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستای استان قزوین که با حضور جمالي نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری وزیر کشور تشكيل شد، سخن می‌گفت، افزود: برنامه‌ريزي براي بازسازی تعدادي از اتوبوس‌هاي ناوگان حمل و نقل عمومي شهري با مشاركت شهرداري‌ها، بانك‌ها و سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور در دستور کار اين سازمان قرار دارد.

وي افزود: طي تفاهم نامه همكاري مشترك سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با پست بانك مقرر شد 12 هزار فقره تسهيلات بانكي براي توسازي تاكسي‌هاي فرسوده و يك هزار فقره براي نوسازي ون‌هاي فرسوده با نرخ سود مصوب بانك مركزي به ازاي هر دستگاه تاكسي حداكثر 250 ميليون ريال تسهيلات با بازپرداخت حداكثر 48 ماهه و براي نوسازي ون‌هاي فرسوده به ازاي هر دستگاه ون 750 ميليون ريال با بازپداخت 60 ماهه اعطاء شود.

نصرتي اضافه كرد: در توافقي ديگر با پست بانك مقرر شد از محل وصول اسناد خزانه اسلامي مربوط به قانون بودجه سال 96 براي تامين بخشي از سود تسهيلات پرداختي توسط اين بانك براي كمك به توسعه و نوسازي ناوگان حمل ونقل شهري به ميزان 480 ميلياردريال پرداخت شود.

نصرتی در ادامه با اشاره به رفع مشکل بیمه رانندگان درون و برون شهری، خاطرنشان کرد: انجام این مهم در قالب اصلاحیه نمايندگان مجلس در خصوص بند (الف) تبصره 14 قانون بودجه سال 1397 صورت گرفت كه به موجب آن سازمان برنامه و بودجه مکلف به پرداخت درصدی از حق بیمه رانندگان حمل و نقل عمومی درون و برون شهری به مبلغ 22 هزار میلیارد ریال شد.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: امسال مبلغ در نظر گرفته شده برای حمل و نقل عمومی کشور به شيوه انتشار اوراق مشاركت 55 هزار میلیارد ریال بود که این میزان برای سال آینده 80 هزار میلیارد ریال پيشنهاد شده است.

وی در خصوص توزیع قیر رایگان بین شهرداری‌ها گفت: 13 درصد از مجموع قیر رایگان بین شهرداری‌های زیر50 هزار نفر توزیع می‌شود اما برای سال آینده پیشنهاد افزایش آن به 27 درصد و برای شهرهای کمتر از 100 هزار نفر ارایه شده است و اگرچه این میزان را هم ناچیز می‌دانیم اما هم‌چنان تلاش‌ها در خصوص افزایش آن ادامه دارد.

وی افزود: پیشنهاد ما اینست که باید محدودیت جمعیتی برداشته شود و به همه شهرها کمک کنیم تا سهمیه قیر متناسب با نیاز طرح‌های عمرانی توزیع شود.

نصرتی در خصوص سایر برنامه‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: برای برطرف نمودن مشکلات شهرداری‌ها در حوزه منابع انسانی پیگیری‌های زیادی با هماهنگی سازمان اداری و امور استخدامی صورت گرفته و در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری آزمون استخدامی برای ۵۰ هزار نفر از کارکنان شهرداری‌ها هستیم که ۳۵ هزارنفر از کارکنان قراردادی در فاز اول و ۱۵ هزار نفر از کارکنان شرکتی‌ها در فاز دوم در این آزمون استخدامی شرکت خواهند کرد.

وی ادامه داد: سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تجمیع برخی سازمان‌های شهرداری را در دستور کار قرار داده و به همین منظور در حال برنامه‌ریزی با 6 اتحادیه زیر مجموعه سازمان‌های وابسته به شهرداری‌ها هستیم تا با نگاه و رویکرد جدید اقدام به مناسب سازی در این زمینه کنیم.

نصرتی یادآورشد: نخستین جلسه شورای سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در دوره پنجم با حضور نمایندگان شهرداران كشور و معاون سازمان برنامه و بودجه تشکیل شد و۲۰ موضوع مطروحه در این جلسه به تصویب رسید و معاونت‌ها و دفاتر سازمان در حال پیگیری تحقق آنها هستند و جلسه بعدی نیز بهمن ماه تشکیل می‌شود.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور همچنین از برنامه‌ریزی های صورت گرفته برای تشکیل 6 کارگروه تخصصی با حضور نمایندگان شهرداری‌های کلان‌شهرها، مراکز استان‌ها و بالای 200 هزار نفر جمعیت در این سازمان به منظور تبادل نظر برای رفع مشکلات اصلی حوزه کاری شهرداری‌ها خبر داد.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد