جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1397/5/20 تعداد بازدید: 368 تعداد نظرات ارسالی: 1 نویسنده: publicrelation2
مهندس خندان دل: لایحه درآمدهای پایدار فرصت خوبی برای رفع مشکلات درآمدی شهرداریهاست

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ابراز امیدواری نمود لایحه درآمدهای پایدار شهرداری‌ها که در هیات دولت تصویب شده فرصت خوبی را برای رفع مشکلات شهرداری‌ها در حوزه درآمد پدید آورده است.


به گزارش خبرگزاری ایسنا از کرمانشاه، مهندس هوشنگ خندان‌دل که چهارشنبه 17 مرداد در همایش معاونان عمرانی استانداری‌های سراسر کشور در استانداری کرمانشاه سخن می‌گفت، اظهار کرد: شهرداری‌ها 60 هزار میلیارد تومان برای ارائه خدمات در شهرها هزینه کرده‌اند و تنها دو درصد این رقم از محل عوارض تامین شده است.

وی با دفاع از حقوق شهرداری‌ها، گفت: باید کمی حق را هم به شهرداری‌ها بدهیم، چرا که آنها طی دو سه سال گذشته60 هزار میلیارد تومان برای ارائه خدمات در شهرها هزینه کرده‌اند و دریافت عوارض تنها دو درصد این مبلغ را تشکیل می‌دهد.

خندان‌دل تصریح کرد: در این شرایط این سوال مطرح می‌شود که شهرداری‌ها باید 98 درصد مبلغی که هزینه کرده‌اند را از کجا بیاورند و متاسفانه پاسخی که به این سوال داده می‌شود این است که از محل ساخت و ساز و نوسازی‌ها کسب درآمد کنند.

وی افزود: در حال حاضر بیش از 50 درصد درآمد شهرداری‌ها از همین محل جریمه‌ها تامین می‌شود که ایراد قانونی دارد و باید برای رفع این ایراد فکری کرد.

خندان دل با اشاره به ارسال لایحه درآمدهای پایدار شهرداری از وزارت کشور به هیات دولت، گفت: خوشبختانه این لایحه در هیات دولت تصویب شده است.

وی افزود: این لایحه فرصت خوبی را فراهم می‌کند تا به طور منطقی به این مسئله پرداخته شده و مشکل شهرداری‌ها و درآمد آنها مرتفع شود.

معاون وزیر کشور تاکید کرد: اگر شهرداری‌ها که به مردم ارائه خدمات می‌دهند در موقعیتی قرار نگیرند که منابع مالی مورد نیاز خود را از روش قانونی و تعریف شده کسب کنند ممکن است به فکر راه نادرست آن بیافتند که باید با آن مقابله کرد، اما باید برای این مقابله پاسخ منطقی ارائه کرد و از راه منطقی مشکل آنها را مرتفع کرد.

معاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور همچنین با اشاره به تشکیل 492 هزار پرونده قلع بنا در کمیسون‌های ماده 100 سراسر کشور تا پایان تیرماه امسال، گفت: از این تعداد تنها حکم 55 درصد پرونده‌ها اجرایی شده و هنوز احکام حدود 220 هزار پرونده اجرایی نشده که باید فکری به حال این مسئله کرد.

 

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد