جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1397/9/10 تعداد بازدید: 328 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
سامانه معاینه فنی راهداری به سیمفا متصل شد

مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از اتصال سامانه معاینه فنی سازمان راهداری به سیمفا خبر داد و گفت: متاسفانه هنوز راهداری از کل ظرفیت سامانه استفاده نمی‌کند و بخشی از معاینه‌های فنی خارج از این سامانه صادر می‌شود.


به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، مرضیه حصاری که صبح پنج‌شنبه هشتم آذر در سی و دومین جلسه کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا که در سازمان محیط زیست برگزار شد، در زمینه اتصال سامانه معاینه فنی سازمان راهداری به سامانه یکپارچه معاینه فنی(سیمفا)، اظهار کرد: طی یک ماه گذشته بحث اتصال سامانه معاینه فنی سازمان راهداری به سیمفا با جدیت پیگیری و در این باره همکاری خوبی بین سازمان شهرداری‌ها و سازمان راهداری برقرار و در نهایت هفته گذشته اتصال این دو سامانه انجام شد.

وی با اشاره به اینکه امکان دستکاری اطلاعات رد و بدل شده بین راهداری و سیمفا وجود دارد، گفت: سیمفا برای خودروهای سبک با روش‌های مختلف دخالت انسانی را به حداقل رسانده است و در خودروهای سنگین نیز می‌توان همین کار را اجرا کرد.

وی افزود: به دلیل اجرای فاز دوم طرح کاهش و جلوگیری از جریمه اشتباه، اتصال سامانه راهداری به سیمفا اتفاق افتاد.

حصاری گفت: متاسفانه در حال حاضر سازمان راهداری از همه ظرفیت‌های موجود استفاده نمی‌کند. هم اكنون اكثر معاينه فني خودروهاي سنگين بدون استعلام از سيمفا و بانك اطلاعات خودرو ناجا انجام شده و نتايج ازمون‌ها و گواهي معاينه فني در سيمفا درج نمي‌گردد. در نتيجه هنوز هم امكان تشخيص دارا بودن معاينه فني در مورد تمام خودروهاي سنگين از طريق استعلام از سامانه ملي سيمفا وجود ندارد.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد