جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1397/9/3 تعداد بازدید: 280 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
امکان دریافت معاینه فنی درشهرهای دیگربرای تهرانی‌ها فراهم شد

مهندس قیصر از امکان اخذ معاینه فنی خودرو برای شهروندان تهرانی در سایر شهرها خبر داد.


مهندس قیصر مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور و مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل ونقل همگانی کشور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به اینکه احتمال دارد مردم برای گرفتن معاینه فنی خودرو با ازدحام مواجه شوند، شهروندان تهرانی می‌توانند در شهرهای دیگر و همین‌طور شهرهای اطراف تهران، معاینه فنی خودروی خود را دریافت کنند.

مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشورافزود: اخذ معاینه فنی خودرو توسط تهرانی‌ها در دیگر شهرها، از اتلاف وقت شهروندان جلوگیری می‌کند و این معاینه فنی دارای اعتبار است.

وی با اشاره به اینکه امکان دارد برخی مالکان خودرو از برخی مراکز غیرمعتبر معاینه فنی دریافت کنند، اظهار داشت: چنین موردی ممکن نیست و اگر هم مصداقی برای این موضوع مشاهد شد، باید به اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور مراجعه و موضوع را مطرح کنند. امکان دارد مواردی از معاینه فنی غیرمعتبر در مراکز خوروهای سنگین مشاهده شود که این موضوع هم با اتصال به سامانه سیمفا (سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران) برطرف خواهد شد.

مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور افزود: افرادی که خودرو آنها معاینه فنی ندارد، روزانه 50 هزار تومان جریمه خواهند شد و چنان‌چه تا روز بعد معاینه فنی دریافت نشود، برای روز جدید هم جریمه می شوند.

وی خاطرنشان کرد: فاز دوم طرح ترافیکی «کاهش آلودگی هوای شهر» در واقع ممنوعیت یا اعمال اقدامات بازدارنده، برای تردد خودروهای فرسوده و به تبع آن کاهش ترافیک و آلودگی هوا، اجرا شده است.

قیصر ادامه داد: این طرح قرار بود که در 9 کلان‌شهر اجرا شود و در حال حاضر در تهران اجرایی شده است. همچنین زیرساخت‌های لازم برای اجرای آن در هشت کلان‌شهر دیگر مهیا شده است.

وی تاکید کرد: سامانه سیمفا متصل به سامانه پلیس است و به طور کامل هم داشتن معاینه فنی خودروها توسط دوربین‌ها کنترل می‌شود و چنان‌چه خودرویی معاینه فنی نداشته باشد، اعمال قانون خواهد شد.

 

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد