جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1397/8/26 تعداد بازدید: 252 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
آخرین تدابیر شورای عالی ترافیک برای کنترل آلودگی هوا / تاکید بر اجرای دقیق طرح کاهش (LEZ) در کلان‌شهرها

یکصدوچهل و هفتمین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور عصر چهارشنبه ۲۳ آبان ماه به ریاست دکتر جمالی نژاد معاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی وزير کشور تشكيل شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ در این جلسه طرح کاهش در کلان‌شهرها مطرح و شهرداری‌های کلان‌شهرهای کشور آخرین اقدامات و برنامه‌های خود را در خصوص کاهش آلودگی هوا و اجرای طرح کاهش LEZ ارائه کردند.

در گزارشی که از سوی شهرداری‌های کلا‌نشهرهای کشور در این جلسه ارائه گردید، به نصب دوربین ها، برقراری ارتباط میان سرورها و دوربین‌ها و فراهم شدن تمامی زیرساخت‌های مورد نیاز طرح اشاره شد. با این حال شهرداری‌های کلان‌شهر مشکل عدم تخصیص کد جریمه از سوی پلیس راهور نیروی انتظامی داشتند که مانع از اجرای طرح شده است.

در این جلسه با بیان مسایل و نظرات اعضا شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور، تخصیص کد تخلف به طرح کاهش در کلان‌شهرها تصویب شد تا اعمال قانون صورت گیرد که این موضوع می‌تواند گام موثری در جهت کاهش آلودگی هوای این شهرها باشد.

در ادامه صد وچهل و هفتمین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک، درخواست ناجا برای به تعویق انداختن فاز دوم طرح کاهش (LEZ) در شهر تهران نیز بررسی شد.

پلیس راهور نیروی انتظامی به دلیل ایجاد صف‌های طولانی معاینه فنی در پایتخت درخواست تعویق اجرای فاز دوم طرح کاهش را داشت که پس از بررسی اقدامات شهرداری تهران و اخذ نظرات اعضای اصلی شورای و نمایندگان دستگاه‌های حاضر در جلسه، مقرر شد، فاز دوم طرح کاهش بدون تعویق عملیاتی و اجرا شود.

جمالی نژاد معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور و رئیس شورای عالی ترافیک در پایان این جلسه ضمن قدردانی از زحمات عوامل راهور ناجا، بر لزوم همکاری تنگاتنگ پلیس راهور با شهرداری‌های کلان‌شهرها برای مقابله با آلودگی هوا در راستای اجرای طرح کاهش (LEZ) تاکید کرد.

گفتنی است؛ فاز اول طرح کاهش یا LEZ در کلان‌شهرها و فاز دوم این طرح در شهر تهران در حال اجرا است. فاز اول این طرح در محدوده زوج و فرد کلان‌شهرها و یا محدوده کوچکی در مرکز شهر عملیاتی می‌شود و فاز دوم، اجرای طرح در تمام سطح شهر است.

 

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد