جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1397/7/21 تعداد بازدید: 348 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
شهرداران عضو شوراي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور انتخاب شدند

مراسم ششمين دوره انتخابات شهرداران عضو شوراي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور صبح چهارشنبه 18 مهرماه با حضور شهرداران منتخب استان‌ها تشكيل و با راي آن‌ها شهرداران عضو شوراي سازمان انتخاب شدند.


به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور، در اين انتخابات كه در سالن اجتماعات سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور برگزار شد در ابتدا مسعود نصرتي معاون توسعه منابع و پشتيباني سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور طي سخناني آخرين اقدامات و برنامه‌هاي سازمان را تشريح نمود و سپس هيات رئيسه نظارت بر انتخابات متشكل از پنج شهردار منتخب استان‌ها در جايگاه قرار گرفتند.

در ادامه 25 نفر از شهرداران منتخب استان‌ها نامزدي خود براي عضويت در شوراي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور را اعلام و سوابق كاري و برنامه‌هاي پيشنهادي خود را در اين زمينه اعلام نمودند.

سپس براي نخستين بار انتخابات شهرداران عضو شوراي سازمان به صورت الكترونيكي انجام شد و با راي 59 شهردار منتخب استان‌هاي حاضر در جلسه، سه عضو اصلي شوراي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور برگزيده شدند كه عبارت بودند از: قدرت‌اله نوروزي شهردار اصفهان با 18 راي، ايرج شهين باهر شهردار تبريز با 17 راي و عباس ملك زاده شهردار صدرا از استان فارس با 16 راي.

سه عضو علي البدل شوراي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور نيز انتخاب شدند كه عبارتند از: عبدالقاسم پربار شهردار زاهدان با 14 راي، شهرام شهابي شهردار پره‌سر از استان گيلان با 13 راي، غلامحسين اسدي زاده شهردار ايذه از استان خوزستان با 8 راي. شايان ذكر است آراي رحيم جافري شهردار شهرضا از استان اصفهان هم 8 راي بود كه با قرعه كشي توسط رييس سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور اسدي زاده شهردار ايذه به عنوان نفر سوم علي البدل انتخاب شد.

به موجب اساسنامه سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور، شوراي سازمان از جمله اركان سازمان مي باشد و متشكل از معاون عمران و توسعه امور شهري و روستایي وزير كشور به عنوان ریيس شورا، نماينده سازمان برنامه و بودجه كشور و 3 نفر از شهرداران كشور به انتخاب شهرداران است.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد