جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1397/4/27 تعداد بازدید: 827 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
گزارش برگزاری بیست و یکمین مجمع عمومی عادی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور

بیست و یکمین مجمع عمومی عادی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور در تاریخ 27تیرماه در هتل لاله تهران برگزار گردید.


به گزارش روابط عمومی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور؛ بیست و یکمین مجمع عمومی عادی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور با حضور مهندس رستمی معاون توسعه منابع و پشتیبانی، دکترمعصومی معاون امور شهرداری‌ها، مهندس موفق مشاور رئیس و مدیرکل دفتر حراست و پدافند غیرعامل و مهندس مهدیزاده معاون دفتر برنامه‌ریزی و مدیریت توسعه شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و همچنین مهندس قیصر مدیرعامل و سایر مدیران اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور و حضور حداکثری مدیران عامل سازمان‌های حمل و نقل همگانی عضو اتحادیه روز چهارشنبه 27 تیرماه سال جاری با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید در سالن گلزار هتل لاله تهران برگزار شد.

در ادامه جلسه مهندس رستمی معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور طی بیاناتی از زحمات مدیرعامل و مدیران سازمان های حمل و نقل همگانی کشور تقدیر و تشکر نمودند.

وی به علل شکل‌گیری اتحادیه‌ها در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور پرداخت و اتحادیه را بازوی اجرایی سازمان خواند و پس از آن به نقش اتحادیه در رابطه با سازمان‌ها اشاره داشت و گفت: با توجه به جایگاه و نقش اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور، این اتحادیه در جهت‌گیری و حل مسایل و مشکلات سازمان‌ها و نیز رسیدن به اهداف مدنظر پرچمدار بوده و بسیار اثرگذار می‌باشد.

در ادامه مهندس رستمی به چند موضوع اساسی اشاره و توضیحاتی پیرامون آنها ارایه داد.

وی ابتدا به موضوع اساسنامه و بررسی آن به عنوان اولین رکن مورد نیاز برای حل مسایل و مشکلات پرداخت و سپس به ساماندهی و سازماندهی حمل و نقل همگانی در کشور اشاره داشت و افزود: ما باید برنامه مدون و منسجم داشته باشیم تا با توجه به شرایط کنونی کشور، بتوانیم در ناوگان حمل و نقل عمومی شهرها هر سال نسبت به سال گذشته شاهد پیشرفت و ترقی باشیم.

مهندس رستمی از تخصیص اعتبار و تسهیلات با نرخ سود پایین جهت نوسازی ناوگان خبر داد و از اتحادیه و کلیه سازمان‌های حمل و نقل خواست تا مسایل و مشکلات موجود را اعلام نمایند. همچنین تاکید کرد که در تخصیص و تحویل ناوگان حمل و نقل عمومی باید براساس دستورالعمل وشیوه‌نامه به صورت ضابطه‌مند اقدام گردد.

وی در پایان سخنان خود پیرامون بیمه رانندگان توضیحاتی را ارائه داد و تاکید نمود؛ بیمه رانندگان از موضوعاتی است که لازم است پیگیری‌های جدی درخصوص آن انجام پدیرد و تاکنون بخشی از آن شروع گردیده است.

در ادامه برنامه دکتر معصومی معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ضمن عرض خیرمقدم به مدیران عامل و حاضرین که در مجمع شرکت نمودند، از تلاش‌های ایشان و همه دست‌اندرکاران این همایش تشکر نمود و اظهار امیدواری کرد که در بیست و یکمین مجمع اتحادیه تصمیمات موثری در جهت وظایف محوله صورت پذیرد..

دکتر معصومی حوزه حمل و نقل درون شهری را حوزه بسیار مهمی برشمرد و به تفصیل به سه موضوع پیش‌رو حمل و نقل درون‌شهری شامل یارانه بلیت اتوبوس‌، بیمه رانندگان و بحث نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی پرداخت.

سپس وی در خصوص جایگاه حمل و نقل عمومی درون شهری به ویژه اهمیت آن در رشد و توسعه پایدار و برنامه دولت در مورد نوسازی ناوگان درون شهری (تاکسی ، مینی بوس، اتوبوس و وانت بار) و همچنین بیمه رانندگان به ایراد توضیحاتی پرداخت و پیرامون بیمه رانندگان شاغل درحوزه حمل و نقل درون شهری اعلام نمود: در رابطه با بیمه رانندگان پیگیری های جدی صورت گرفته و به زودی موضوع بیمه رانندگان حل و انجام خواهد شد.

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور درخصوص موضوع یارانه بلیت اتوبوس‌ها بیان داشت؛ در رابطه با یارانه بلیت اتوبوس‌ها هماهنگی لازم با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور صورت پذیرفته که به زودی جهت پرداخت یارانه بلیت به سازمان های اتوبوسرانی در کلیه استان‌های کشور اقدام خواهد شد.

دکتر معصومی در پایان سخنان خود از زحمات و تلاش‌های مهندس قیصر و همکاران وی در حوزه معاینه فنی تقدیر و تشکر نمود و اظهار داشت، بحث معاینه فنی از لحاظ نرم‌افزاری و سخت‌افزاری کار سنگین و دشواری بود که بررسی‌های به عمل آمده از آمار مراجعات به مراکز معاینه فنی و هیدرواستاتیک و نتایج آن نشان می‌دهد که مراکز معاینه فنی با نظارتی که اتحادیه انجام می‌دهد توانسته‌اند کار خود را به خوبی انجام دهند و تاکنون بنده تخلفاتی را مشاهده ننمودم و این در حالیست که تا قبل از راه‌اندازی سامانه سیمفا شاهد تخلفات عدیده‌ای در بحث معاینه فنی خودروها بودیم.

سپس مهندس موفق مشاور رئیس و مدیرکل دفتر حراست و پدافند غیرعامل سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ضمن تشکر و خدا قوت از زحمات وتلاش‌های مدیرعامل اتحادیه و سایر سازمان‌های حمل و نقل همگانی، با توجه به وقایع و مسایل اخیر پیش آمده در حوزه اقتصاد کشور، جهت پیشگیری از رخ دادن چنین مواردی در حوزه حمل و نقل چند نکته را متذکر شد.

در این مجمع مهندس قیصر مدیرعامل اتحادیه و مدیریت امور معاینه فنی خودروهای کشور ضمن خیرمقدم به مهندس رستمی، دکتر معصومی و سایر حاضرین و تبریک ایام دهه کرامت، پیشاپیش ولادت باسعادت ثامن‌الحجج حضرت علی بن موسی‌الرضاعلیه‌السلام را تبریک گفت و در ادامه گزارش مبسوطی از فعالیت‌های اتحادیه در سال 1396 نظیر برگزاری دوره آموزشی مدیران و کارشناسان مراکز معاینه فنی، بیمه رانندگان و توسعه و نوسازی حمل و نقل همگانی شهرهای تحت پوشش اشاره نمود و از مدیران سازمان‌ها به دلیل همکاری و پیگیری امور مرتبط با حمل و نقل عمومی تشکر کرد.

مدیر عامل اتحادیه ضمن اشاره به گذشت یک دهه از عمر اتحادیه خاطر نشان کرد در طول این مدت کارهای بزرگی در حوزه حمل و نقل درون شهری صورت گرفته و حضور مسئولین در مجامع اتحادیه را نشان از توجه ویژه وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به حوزه حمل و نقل همگانی در شهرهای کم برخوردار دانست به طوری که هر زمان منابعی به حمل و نقل عمومی تخصیص یافته و یا توزیع ناوگانی صورت گرفته سازمان‌های حمل و نقل همگانی در شهرهای زیریکصد هزار نفر نیز بهرمند گردیده‌اند.

سپس وی از برگزاری دوره آموزشی سه روزه ویژه مدیران عامل خبر داد.

قیصر اظهار داشت طی این دهه سعی نمودیم هرآنچه مبنا و پایه تقویت سازمان‌های حمل و نقل همگانی باشد را مدنظر قرار داده و در تمامی حوزه‌ها از نیروهای متخصص استفاده نمودیم.

مدیریت امور معاینه فنی خودروهای کشور ضمن تشکر از اعتماد سازمان‌ شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به اتحادیه اذعان داشت در تمامی موارد اعتماد سازمان به اتحادیه در حوزه‌های معاینه فنی، نوسازی و توسعه ناوگان و ... را جلب و سعی نمودیم با صداقت و سلامت کامل از انجام ماموریت‌های محوله سربلند بیرون آییم.

وی درخصوص ارزیابی از سازمان‌های حمل و نقل سراسر کشور بیان داشت، تاکنون بازدیدهای میدانی توسط متخصصین اتحادیه از 90 شهر در 18 استان کشور انجام پذیرفته که طی مطالعات انجام شده، چالش‌های پیش روی حمل و نقل در شهرهای تحت پوشش اتحادیه شناسایی گردیدند.

مدیرعامل اتحادیه در خاتمه از راه‌اندازی سامانه جامع اخذ عوارض خودرو خبر داد که در صورت راه‌اندازی درآمد پایداری برای سازمان‌های حمل و نقل و شهرداری‌ها را به ارمغان خواهد داشت.

پس از آن دکتر امینی مشاور مدیرعامل اتحادیه برنامه‌های آموزشی اتحادیه را در ارتباط با مدیران و کارشناسان سازمان‌های حمل و نقل همگانی و مراکز معاینه فنی توضیح داد.

سپس جلسه گزارش حسابرسی اتحادیه مربوط به دوره مالی سال 96 که توسط موسسه حسابرسی رسمی  رازدار مورد رسیدگی قرار گرفته بود توسط مدیرعامل موسسه مذکور آقای مهندس محمدزاده قرائت و مسایل مالی اتحادیه را از تمامی جنبه های با اهمیت حسابرسی مطلوب اعلام نمود که مورد تایید و تصویب اعضاء قرار گرفت.

در ادامه مجمع با انتخاب رئیس و ناظر وارد دستور کار خود شد و تفریغ بودجه سال 96 بررسی و مورد تصویب قرار گرفت.

سپس مدیران عامل سوالات خود را مطرح نمودند که توسط دکتر معصومی معاون امور شهرداری‌ها و مهندس رستمی معاون سازمان شهرداری‌ها و دهیاری های کشور و همچنین مهندس قیصر مدیرعامل اتحادیه به سوالات مطرح شده از سوی شرکت کنندگان پاسخ دادند.

در پایان 10 نفر از مدیران عامل سابق سازمان‌های‌ حمل و نقل همگانی مورد تقدیر قرار گرفتند و به رسم یادبود به این عزیزان لوح سپاس، اهداء گردید.

گالری تصاویر

اخبار مرتبط:

یک دهه از عمر اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور گذشت

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد