جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1397/2/5 تعداد بازدید: 704 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
با ورود سامانه سیمفا جعل برگه معاینه فنی امکان‌پذیر نیست

مدیرعامل اتحادیه سازمان حمل و نقل همگانی کشور گفت: مردم بدانند با ورود سامانه سیمفا امکان جعل برگه معاینه فنی نیست چرا که باید شماره خودروی آن‌ها در سامانه ثبت شود.


مهندس قیصر مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور و مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور در گفتگو با خبرگزاری فارس درباره جعل برگه معاینه فنی اظهار داشت: در ابتدا از توجه ریاست سازمان بازرسی کشور درباره این موضوع تشکر می‌کنم که به عنوان یک دغدغه اجتماعی به آن پرداختند.

وی با اشاره به اینکه مردم از سامانه جدید معاینه فنی بی‌اطلاع هستند گفت: هنگامی که با  صف‌های مراکز معاینه فنی مردم مواجه می‌شوند گواهی‌های جعلی را از  افراد جاعل خریداری می‌کنند غافل از اینکه باید پلاک آنها توسط دوربین‌های مراکز معاینه فنی خوانده شود.

قیصر ادامه داد: پس از آنکه برگه‌های معاینه فنی جعلی توسط بعضی از مردم خریداری می‌شود به دلیل اینکه پلاک آنها در مراکز معاینه فنی توسط دوربین‌های پلاک خوان که به سامانه سیمفا متصل می‌باشند؛ خوانده نشده، توسط دوربین‌های سطح شهر جریمه می‌شوند و بیشترین مراجعه کنندگان به اتحادیه جهت رسیدگی شامل افرادی است که برگه‌های معاینه فنی جعلی خریداری نموده‌اند.

مدیرعامل اتحادیه سازمان حمل و نقل همگانی کشور افزود: در اسفند سال 96 در کارگروه ملی معاینه فنی پیشنهاد داده‌ایم که برچسب معاینه فنی حذف شود به دلیل اینکه طرح LEZ (طرح کاهش) باید در کلان‌شهرها اجرایی شود و دوربین‌ها نیز به سامانه سیمفا متصل شده‌اند و دیگر ضرورتی به برگه و یا برچسب نبوده است، ولی متاسفانه این پیشنهاد مورد تایید کارگروه معاینه فنی قرار نگرفت.

مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور اذعان داشت: در استان البرز بیشترین تخلفات خرید و فروش برگه جعلی معاینه فنی را داشته‌ایم و شهرداری کرج باید نسبت به راه‌اندازی دوربین‌های طرح LEZ اقدام کند.

قیصر گفت: نصب 500 دوربین توسط سازمان راهداری حمل و نقل جاده‌ای کشور نیز می‌تواند از افزایش تخلفات جلوگیری کند ولی متاسفانه مورد کوتاهی دستگاه‌های ذی‌ربط قرار گرفته است.

وی افزود: در صورتی که این 500 دوربین جاده‌‌ای به سیمفا نصب شود دیگر نیازی به برگه معاینه فنی نیست و خودروهایی که در سطح جاده نیز تردد می‌کنند در صورت نداشتن معاینه فنی جریمه خواهند شد.

مدیرعامل اتحادیه سازمان حمل و نقل همگانی کشور تصریح کرد: تاکنون اتحادیه توانسته است با همکاری دستگاه‌های انتظامی و قضایی چند باند از فروشندگان معاینه فنی جعلی را تحویل مراجع قضایی بدهند.

وی در خاتمه گفت: شهروندان آگاه باشند که با ورود سامانه سیمفا جعل برگه معاینه فنی امکان‌پذیر نیست.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد