جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1396/12/20 تعداد بازدید: 1172 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
گزارش برگزاری بیستمین مجمع عمومی عادی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور

بیستمین مجمع عمومی عادی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور با حضور مهندس افشانی معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور در تهران برگزار گردید.


به گزارش روابط عمومی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور؛ بیستمین مجمع عمومی عادی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور با حضور مهندس افشانی معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، دکترمعصومی معاون امور شهرداری‌ها، مهندس امینی مدیر کل دفتر ارزیابی عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات، سرکار خانم مهندس حصاری مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری، مهندس ظفرمند جانشین مدیر کل حراست سازمان‌ شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و حضور حداکثری مدیران عامل سازمان‌های حمل و نقل همگانی و عضو اتحادیه روز یک‌شنبه 20 اسفندماه سال جاری با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید در سالن گلزار هتل لاله تهران برگزار شد.

در این مجمع مهندس افشانی معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور و رئیس سازمان‌ شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ضمن عرض خیرمقدم، خسته نباشید و همچنین تبریک ولادت حضرت فاطمه زهراسلام‌الله علیها به مدیران عامل و حاضرین که در مجمع شرکت نمودند، از تلاش‌های ایشان و همه دست‌اندرکاران این همایش تشکر نمود و سخنانی را پیرامون رسالت و جایگاه حمل و نقل عمومی در جوامع شهری بیان نمود و خاطرنشان کرد: حمل و نقل عمومی یکی از مهم‌ترین نیازهای جامعه بشری و زیر بنای توسعه می‌باشد که در راستای عدالت اجتماعی وکاهش بخشی از تبعیضی است که در جامعه وجود دارد و خدمت به قشری از جامعه بوده که امکان استفاده از وسیله نقلیه شخصی را ندارند.

وی افزود؛ لازم است جهت بهبود و افزایش کیفیت وسایل نقلیه عمومی تلاش نماییم چرا که اگر افراد جامعه درست خدمت بگیرند در جایی دیگر از همین جامعه به درستی خدمت ارائه می‌نمایند.

افشانی بازسازی بافت‌های فرسوده و نوسازی ناوگان حمل و نقل همگانی را دو برنامه موکد رئیس جمهور برای سال 97 خواند و به مدیران عامل سازمان‌های حمل و نقل همگانی سراسر کشور توصیه به استفاده و بهره‌وری هر چه بیشتر از این موقعیت به دست آمده در راستای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی نمود.

وی درخصوص هزینه نوسازی در طرح مذکور اذعان داشت؛ 50درصد هزینه را دولت، 20درصد مشتری و 30درصد باقیمانده به صورت تسهیلات بانکی ارائه خواهد شد. وی تاکید کرد، با توجه به محدودیتی که در طرح‌ها وجود دارد شایسته است هر چه سریعتر نسبت به تکمیل درخواست و ثبت نام در سامانه اقدام نمایید.

افشانی در پایان سخنان خود به مشکلات فرا روی حمل و نقل عمومی اشاره داشت و گفت: مشکلات موجود در حوزه حمل و نقل را یکی پس از دیگری دنبال می کنیم و امیدواریم بخشی از آن را حل نماییم و از مدیران سازمان‌های حمل و نقل خواست تا با جدیت تمام برنامه‌های نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی را پیگیری نمایند.

سپس مهندس قیصر مدیرعامل اتحادیه و مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور ضمن خیرمقدم به مهندس افشانی، دکتر معصومی و سایر حاضرین و تبریک ایام ولادت دخت مکرم نبی اکرم حضرت صدیقه طاهرهسلام‌الله‌علیها، گزارشی به اختصار درخصوص برنامه‌های آتی اتحادیه ارائه داشت و از حضور گرم مهندس افشانی و هیات همراه تشکر و قدردانی نمود و به بیان یک سری از دغدغه ها و مشکلاتی که پیش رو سازمان‌های حمل و نقل همگانی وجود دارد، پرداخت.

مدیر عامل اتحادیه بازنگری اساسنامه و شرایط انتصاب مدیران عامل را دو دغدغه سازمان‌های حمل و نقل همگانی دانست و تاکید داشت؛ استقلال و هویت دو مقوله وابسته به هم می‌باشد که متاسفانه در ساختار سازمان‌های حمل و نقل این دو از بین رفته و علیرغم اینکه از شهرهایی که به مثابه خط مقدم می‌باشند انتظار میزان بهره‌وری به حد اعلا وجود دارد لکن هویت را از آنها گرفته‌ایم لذا از محضر حضرتعالی استدعا داریم جهت مرتفع شدن این مشکل در ساختار جدید چارت سازمانی و اساسنامه سازمانی بازنگری به عمل آید.

مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور درخصوص انتصاب مدیران عامل سازمان‌های حمل و نقل اذعان نمود: مشکل بزرگ دیگری که وجود دارد شرایط انتصاب مدیران عامل سازمان‌های حمل و نقلی بوده که به مراتب سخت‌تر و دشوارتر از انتخاب یک شهردار در این شهرها می‌باشد به طوری که براساس ضوابط موجود یک شهردار در شهرهای با درجه 7 هم نمی‌تواند مدیرعامل سازمان حمل و نقل همگانی گردد و با عنایت به اینکه ما با کمک همین دوستان توانستیم در شهرهای کوچک کارهای خیلی بزرگی انجام بدهیم لذا این مساله در تضاد با شرایط انتصاب یک شهردار یا مدیرعامل یک سازمان حمل و نقل همگانی است.

در ادامه برنامه دکتر قفقازی معاون سابق برنامه‌ریزی و توسعه اتحادیه گزارشی از عملکرد اتحادیه در حوزه‌های برنامه‌ریزی، توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل بار و مسافر، انجام مطالعات و تهیه نظامات و دستورالعمل‌ها ارائه نمود و به بیان آمارهای موجود در این خصوص طی سال‌های 94، 95 و 96 پرداخت و در ادامه پیرامون خودروهای فرسوده و درصد فرسودگی آنها، شرایط نوسازی و همچنین بیمه رانندگان به تفکیک نوع ناوگان توضیحاتی ارائه داد و دوره‌های آموزشی برگزار شده در استان‌های مختلف کشور، ویژه کارگروه‌های استانی، ستادهای معاینه فنی شهرداری‌ها، مدیران و کارشناسان مراکز معاینه فنی را برشمرد.

پس از آن حیدری جانشین معاون امور معاینه فنی اتحادیه ضمن تشریح عملکرد مراکز معاینه فنی، سامانه سیمفا، چگونگی رصد و رسیدگی به تخلفات مراکز معاینه فنی؛ به اهمیت، نقش و جایگاه ستادهای معاینه فنی پرداخت و آخرین آمار را از تعداد و وضعیت مراکز معاینه فنی، مراکز دارای شرایط انجام آزمون چشمی و نیز مراکز هیدروستاتیک فعال در سراسر کشور ارائه داد.

سپس مجمع با انتخاب رئیس و ناظر وارد دستور کار خود شد و اصلاح بودجه سال 96 و بودجه پیشنهادی سال 97 بررسی و تصویب گردید.

همچنین درخصوص انتخاب بازرس(حسابرس) اتحادیه انتخابات برگزار و آقای علیرضا فرهادی به اتفاق آراء به عنوان بازرس (حسابرس) برای سال1397 انتخاب گردید.

در پایان از زحمات دکتر قفقازی معاون سابق برنامه‌ریزی و توسعه اتحادیه که اینک به عنوان معاون برنامه‌ریزی، فنی و مهندسی سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون‌شهری شهر مقدس مشهد مشغول خدمت می‌باشند تقدیر و تشکر به عمل آمد؛ همچنین مدیران عامل سابق سازمان‌های‌ حمل و نقل همگانی شرکت کننده در بیستمین مجمع عمومی عادی اتحادیه مورد تقدیر قرار گرفتند و به رسم یادبود به این عزیزان لوح سپاس، اهداء گردید.

 

 

 

گزارش تصویری برگزاری بیستمین مجمع عمومی عادی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور

 

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد