جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1396/12/6 تعداد بازدید: 607 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
مهندس افشانی از آغاز طرح نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي بار و مسافر شهري خبر داد

معاون عمران و توسعه امور شهرى و روستایی وزير كشور در مراسم رونمايي از طرح نوسازى ناوگان حمل و نقل مسافر و بارى شهرى اعلام كرد تا پايان سال جارى ٢٨٦ اتوبوس وارد سامانه حمل و نقل عمومى خواهد شد كه از اين تعداد ١٤٤ اتوبوس امروز تحويل داده شد همچنین وی تاكيد كرد: بنابر بر توجه رئيس جمهور و تاكيد وزير كشور، يكى از اولويت‌هاى اصلى وزارت كشور بهبود و نوسازى ناوگان حمل و نقل عمومى است.


سيد محمدعلى افشانى معاون عمراني وزير كشور و رئيس سازمان شهرداري‌ها ودهياري‌هاي كشور؛ در ابتداي مراسم رونمايي طرح نوسازى ناوگان حمل و نقل عمومى بار و مسافر شهري در ساختمان وزارت كشور اظهار كرد: حمل و نقل عمومي را يكي از مهمترين زيربناهاي توسعه در هر كشوري است. او تاكيد كرد: حمل و نقل نقش بسيار كليدى در توسعه هر شهرى دارد و مهمترين نقش را در زيست شهرى خواهد داشت.

معاون توسعه وزير كشور با بيان اينكه شهر زيست‌پذير از موضوعات مهم شهرسازى در دنياى امروز است، افزود: يكى از مهمترين شاخصه‌هاى شهر زيست پذير، هواى سالم است. ديگر شاخصه مهم رفاه مردم است كه هرروز بايد بيشتر از ديروز باشد. او تاكيد كرد: يكى از مسایل مهم رفاهى دسترسي آسان  و ارزان به حمل و نقل عمومي است.
افشانى اشاره كرد: ما به لحاظ باورهاى اعتقادي و هم وظايف مديريتي بايد زمينه اجراى عدالت اجتماعى را فراهم كنيم كه يكى از مشخصه هاى عدالت اجتماعى بهره مندى طبقات پايين و كم برخودار جامعه از حمل و نقل عمومى است.
او تاكيد كرد همانطور كه رئيس جمهور به حمل و نقل عمومى و نوسازى توجه ويژه‌اي دارند و حمايت جدى از اين موضوع در اين دولت دارند، به همين دليل وزارت كشور بادستور آقاى رحمانى فضلى يكى از مهمترين اولويت‌هاى اين وزارتخانه را بهبود وضعيت حمل و نقل عمومى كشور قرار داد كه توسعه در هر دو بخش بار و مسافر از برنامه‌هاى وزارت كشور است.
معاون وزير كشور با اشاره به اينكه تعدادى اتوبوس، مينى‌بوس و خودرو حمل بار در اين طرح با مشاركت بانك‌ها و خودروسازان به شهردارى‌ها و اشخاص تحويل داده مى‌شود، افزود: طى سال آينده ٢١ هزار خودرو بارى نوسازى خواهند شد و تحويل داده مي‌شوند. افشانى ادامه داد: مابه‌التفاوت نرخ سود بانكى اين طرح پرداخت شده و قرارداد بانك‌ها منعقد شده است.
او  با بيان اينكه تمام تلاش ما اين است در سال جارى قدم‌هاى مهمي در حوزه حمل و نقل برداشته شود، اظهار كرد: تا پايان امسال تعداد ٢٨٦ اتوبوس تحويل ناوگان حمل و نقل عمومى كشور خواهد شد كه از اين تعداد ١٤٤ اتوبوس و همچنین  ٦٨مينى‌بوس امروز آماده تحويل هستند.
افشانى با بيان اينكه در قانون برنامه و بودجه امسال در دو تبصره ٥ و ٦ تسهيلات خوبى براى بهبود ناوگان عمومى درنظر گرفته شده، افزود: از اين طريق اجازه فروش 55000 ميليارد ريال اوراق مالی در بودجه سال 97 شهردارى‌ها دیده شده است كه شهردارى‌ها ازاين محل پنجاه درصد اين پول را مي‌توانند براى خطوط مترو و حمل و نقل عمومى استفاده كنند. معدل آنچه از محل اين ٥٠ درصد مورد مصرف در ناوگان حمل و نقل عمومى هم از سوى دولت تضمين خواهد شد كه در مجموع عملا دولت بيش از ١٣٠٠ ميليارد تومان كمك بلاعوض به این بخش در سال ٩٧ خواهد كرد. و البته در اين راستا شهرداري‌ها بايد تلاش كنند در نيمه اول سال اين اوراق فروخته شود. او افزود: خوشبختانه در اين تبصره بندي آمده است كه اگر شهرداري‌ها نتوانستند همه اوراق را بفروشند مي‌توانند به عنوان طلب پيمانكاران پرداخت كنند.
افشانى خاطرنشان كرد: دو ميليارد دلار هم از محل صندوق توسعه ملى مطابق با تبصره ٤ براى حمل و نقل عمومى اختصاص يافته است كه ١٥درصد تامين منابع بر عهده شهردارى و بقيه از طريق فاينانس تامين مي‌شود كه تضمين اصل و فرع آن هم بر عهده دولت است.
همچنين  رئيس سازمان شهردارى و دهيارى‌های کشور  اشاره كرد: هزار ميليارد تومان هم براى مديريت پسماند به شهردارى‌ها و دهيارى‌ها پرداخت مى‌شود.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد