جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1396/9/1 تعداد بازدید: 784 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
اعلام اسامی خودروهایی كه بیشترین مردودی در معاینه فنی را دارند

مهندس قیصر مدیر اجرایی طرح معاینه فنی خودروهای کشور گفت: خودروهای پیکان، نیسان، پراید، پژو و سمند به ترتیب بیشترین سهم مردودی را در معاینه فنی داشته‌اند.


به گزارش روابط عمومي اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی كشور، مهندس قیصر كه سه‌شنبه 30 آبان در شبكه خبر سيما سخن مي‌گفت، افزود: سامانه يكپارچه معاينه فني ايران(سيمفا) مراکز معاینه فنی خودروها را مدیریت مي نمايد و اگر خودرويي پس از ورود به اين مراكز در گام اول مردود شود،‌ سامانه اين اجازه را مي‌دهد تا خودرو تمامي مراحل معاينه فني را تا انتها طي كند تا مشخص شود كه مردودي در كدام مراحل و فرآيندها بوده و مربوط به امور فني يا آلايندگي است.

وی در ادامه به افزایش آمار خودروهای مردودی در معاینه فنی طی سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته اشاره و بیان کرد: از زمان مکانیزه شدن معاینه فنی خودروها در حدود 40درصد از خودروهای مراجعه کننده به دلیل فنی وآلایندگی مردود شده‌اند که این امر تاثير زيادي در کاهش آلایندگی هوا خواهد داشت.

قيصر هم‌چنين گفت: اطلاعات به دست آمده از معاينه فني خودروها در مراكز معاينه فني كه در سيمفا ثبت مي‌شود،‌ زمينه تحليل داده‌هاي اطلاعاتي مرتبط با خودروهايي كه در كشور تردد مي‌نمايند را در اختيار قرار مي‌دهد كه مي‌توان براي برنامه‌ريزي‌هاي آينده از آن استفاده نمود.

وي اضافه كرد: به مرکز پژوهش‌های مجلس و سایر مراكز و نهادهای فعال در حوزه پژوهش و هم‌چنين شركت‌هاي خودروساز پیشنهاد می‌کنیم از اين اطلاعات به منظور افزایش کیفیت خودروها، كاهش آلايندگي و ارتقاي سطح ايمني آنها بهره لازم را ببرند.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد