جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1396/8/16 تعداد بازدید: 563 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
بررسی عملکرد سازمان‌های حمل‌و‌نقل همگانی در استان‌های چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد در حوزه مهندسی ترافیک

بررسی و ارزیابی از عملکرد و اقدامات سازمان‌های حمل و نقل همگانی شهرهای استان‌های چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد در حوزه مهندسی ترافیک توسط تیم‌های کارشناسی اتحادیه انجام پذیرفت.


به گزارش روابط عمومی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور؛ کارشناسان معاونت برنامه‌ریزی و توسعه در قالب دو تیم‌ کارشناسی طی بازه زمانی ششم لغایت یازدهم آبان ماه سال جاری به منظور ارزیابی اقدامات و فعالیت‌های سازمان‌های حمل‌و‌نقل همگانی، نسبت به انجام بازدید‌های فنی و میدانی از شهرهای بروجن، فارسان، فرخ‌شهر در استان چهارمحال و بختیاری و شهر دهدشت در استان کهگیلویه و بویر احمد اقدام نمودند.

در ابتدای بازدیدها نشستی با حضور برخی از شهرداران و اعضای شورای شهر و مدیران‌عامل سازمان‌ها و سایر مدیران و کارشناسان شهرداری در محل سازمان حمل و نقل همگانی برگزار و به بحث و تبادل نظر در زمینه مشکلات و کاستی‌های حمل‌و‌نقل و ترافیک آن شهر پرداخته شد و در ادامه بازدید از شهرهای مذکور در ساعات اوج روز و شب، بررسی وضعیت حمل و نقل و ترافیک شهر مطابق با چک لیست تهیه شده توسط معاونت برنامه‌ریزی ‌و ‌توسعه اتحادیه در سه حوزه حمل‌و‌نقل همگانی، روانسازی تردد و ایمنی از دیگر اقدامات انجام شده در این بازدیدها می‌باشد که با کمک آن نقاط قوت و ضعف هر شهر در پارامترهای تاثیرگذار در تحلیل ترافیکی آن شهر مشخص می‌گردد.

شایان ذکر است؛ شناسایی معابر اصلی، وضعیت ناوگان تاکسی و اتوبوس، ایستگاه‌ها و خطوط حمل‌و‌نقل همگانی، میزان پوشش‌دهی شبکه، نقاط با پتانسیل تخصیص خطوط جدید حمل و نقل همگانی، کاربری‌های عمده تولید و جذب سفر و کاربری‌های تاثیرگذار در ترافیک، وضعیت آرام‌سازی و ایمنی معابر، پایانه‌های مسافری درون و برون‌شهری، طرح هندسی تقاطع‌ها و معابر، علائم افقی، عمودی و تجهیزات ترافیکی، دوربین‌های نظارت تصویری و تسهیلات عبور و مرور عابر پیاده از مهم‌ترین شاخص‌های مد نظر کارشناسان اتحادیه در بازدیدهای فنی می‌باشد.

در شهر بروجن خیابان‌های 15خرداد، شهدا و بلوارهای مدرس و ملت از مهم‌ترین معابری بودند که مورد بازدید قرار گرفتند و میدان شهید و چهارراه حضرت ولیعصر(عج) جزء نقاط دارای گره ترافیکی در ساعات اوج شناسایی شد.

از دیگر شهرهای استان چهارمحال و بختیاری که مورد بازدید قرار گرفت فرخ‌شهر در فاصله 15 کیلومتری مرکز استان بود. معابر 15 خرداد، امام خمینی(ره)، شهدا، 22 بهمن، سعدی، حافظ، آزادی، شهیدچمران، توسلی و ... مورد ارزیابی قرار گرفت و همچنین از طرح‌های عمرانی که توسط معاونت فنی عمرانی شهرداری در حال انجام بود، بازدید به عمل آمد. خیابان امام جزو نقاط با گره ترافیکی و سه‌راه سرحدی به عنوان نقطه حادثه‌خیز تعیین گردید.

در ادامه بازدید از شهرهای استان چهارمحال و بختیاری، شهر فارسان مورد ارزیابی قرار گرفت و از معابر شهید رجایی، شهیددکتر بهشتی، نواب، آیت‌اله کاشانی، آیت‌اله طالقانی و شهدا به صورت میدانی بازدید به عمل آمد. در طی این بازدیدها میدان دفاع مقدس، چهارراه امیرکبیر و سه راه بانک صادرات به عنوان نقاط حادثه‌خیز و معابر شهیدبهشتی و شهیدرجایی به عنوان نقاط دارای گره ترافیکی در شهر فارسان شناسایی شد.

در شهردهدشت از استان کهگیلویه و بویر احمد از معابر  امام خمینی (ره)، شهیدنورالدینی، شهیدبازگیر، خیابان شهید پارسی وسپاه پاسداران  بازدید و بررسی به عمل آمد و میدان امام حسینعلیه‌السلام جزء نقاط دارای گره ترافیک تشخیص داده شد.

گفتنی ا‌ست مطابق برنامه زمان‌بندی شده، سازمان‌های سایر استان‌های کشور نیز توسط معاونت برنامه‌ریزی ‌و ‌توسعه مورد بازدید قرار خواهند گرفت.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد