جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1396/8/14 تعداد بازدید: 894 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
مهلت 3 ماهه برای تست خودروهای دوگانه سوز/ تعداد مراکز هیدرواستاتیک افزایش می یابد

مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای سبک کشور با اشاره به در نظر گرفته شدن مهلت سه ماهه برای تست خودروهای دوگانه سوز، گفت: مراکز هیدرواستاتیک به این منظور افزایش یافته و مراکز غیر استاندارد پالایش می شوند.

 


مهندس قیصر  مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای سبک کشور؛ روز جمعه 12آبان‌ماه سال جاری در هشتمین و آخرین روز بیست و سومین دوره نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها از غرفه ایرنا بازدید نمود و در این بازدید درخصوص معاینه فنی خودروهای دوگانه‌سوز گفت: از آنجا که زیرساخت های لازم برای تست خودروهای دوگانه سوز مهیا نبود و همین مساله نارضایتی اجتماعی در راستای اجرای این پروژه ایجاد کرده بود، به ناچار مهلت سه ماهه ای برای تست این خودروها در نظر گرفته شد.

به گفته این مقام مسئول، اکنون مالکان این خودروها می توانند با مراجعه به مراکز معاینه فنی، نسبت به انجام معاینه فنی قسمت بنزین‌سوز و سطح یک (بازدید چشمی)  خودروهای خود اقدام و درصورت نیاز به آزمون هیدرواستاتیک سه ماه فرصت خواهند داشت تا به مراکز ذیصلاح و مورد تایید اتحادیه مراجعه و گواهی مربوطه را دریافت کنند.

وی ادامه داد: در این سه ماه در نظر داریم ظرفیت لازم را به ویژه در کلانشهرها ایجاد کنیم، هرچند شاید نتوان به حد مطلوب رسید؛ با این حال سعی داریم تا پایان امسال با افزایش مراکز هیدرو استاتیک در کشور، شرایط را به حد مطلوب نزدیک کنیم.

قیصر یادآوری کرد: اکنون فقط 16 استان از مراکز هیدرواستاتیک برخوردارند و نبود این مراکز در سایر استان ها به چالشی اساسی مبدل گردیده است.

وی تصریح کرد: باید با هماهنگی بین این مجموعه و سازمان ملی استاندارد، بر اساس نقشه راهی حرکت کرد که بتوان به صدور مجوزها اقدام کرد.

مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای سبک کشور در عین حال خاطرنشان کرد: برخی مراکز هیدرواستاتیک موجود با استانداردهای ما همخوانی ندارند، بر این اساس در حال هماهنگی هستیم تا این مراکز به صورت منسجم ایجاد شده و از دغدغه های مردم کاسته شود.

قیصر در خصوص هزینه‌های معاینه فنی خودروهای دوگانه‌سوز اظهار داشت: هزینه کلی معاینه فنی خودروهای دوگانه‌سوز شامل ۶۲هزارتومان به اضافه 9% مالیات بر ارزش افزوده معادل( 5580تومان) برای تست هیدرواستاتیک، ۲۲ هزارتومان هزینه بازدید چشمی، ۲۸ هزارتومان هزینه باز و بسته کردن مخزن و در مجموع تست هر خودروی یک مخزنه ۱17580 تومان است.

وی تصریح کرد: برای خودروهای دومخزنه نیز تست هیدرواستاتیک هر مخزن ۶۲هزارتومان است که در نهایت ۱۲۴هزارتومان به اضافه 9% مالیات بر ارزش افزوده معادل(11160تومان) هزینه تست دو مخزن، ۳۵ هزارتومان هزینه باز و بسته کردن مخزن و 34هزارتومان هزینه بازدید چشمی دو مخزن بوده که در نهایت هزینه تست هر خودروی دو مخزنه 204160تومان می‌باشد و هر مرکزی که مبالغ بالاتری دریافت کند، متخلف شمرده شده و با آن برخورد خواهد شد.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد