جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1396/7/30 تعداد بازدید: 523 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
بررسی عملکرد سازمان‌های حمل‌و‌نقل همگانی استان‌های همدان و زنجان در حوزه مهندسی ترافیک

بررسی و ارزیابی از عملکرد و اقدامات سازمان‌های حمل و نقل همگانی واقع در شهرهای استان‌های همدان و زنجان در حوزه مهندسی ترافیک طی سه روز توسط تیم‌های کارشناسی اتحادیه انجام پذیرفت.


به گزارش روابط عمومی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور، تیم کارشناسی اتحادیه طی بازه زمانی 22 لغایت 24 مهرماه سال جاری به منظور ارزیابی اقدامات و فعالیت‌های سازمان‌های حمل‌و‌نقل همگانی استان همدان، اقدام به انجام بازدید‌های فنی و میدانی از شهرهای نهاوند و تویسرکان نمودند و در ادامه از تاریخ 25 لغایت 27 مهرماه دو شهر قیدار و ابهر از استان زنجان را مورد ارزیابی قرار دادند.

در ابتدای بازدیدها و همانند استان‌های پیشین، نشستی با حضور مدیران عامل سازمان‌ها و سایر مدیران و کارشناسان شهرداری در محل سازمان حمل و نقل همگانی برگزار و به بحث و تبادل نظر در زمینه مشکلات و کاستی‌های حمل‌و‌نقل و ترافیک آن شهر پرداخته شد. بازدید از شهر در ساعات اوج روز و شب، بررسی وضعیت حمل و نقل و ترافیک شهر مطابق با چک لیست تهیه شده توسط معاونت برنامه‌ریزی ‌و ‌توسعه اتحادیه در سه حوزه حمل‌و‌نقل همگانی، روانسازی تردد و ایمنی از دیگر اقدامات انجام شده در این بازدیدها می‌باشد که با کمک آن نقاط قوت و ضعف شهر در پارامترهای تاثیرگذار در تحلیل ترافیکی شهر مشخص می‌گردد.

شایان ذکر است؛ شناسایی معابر اصلی، وضعیت ناوگان تاکسی و اتوبوس، ایستگاه‌ها و خطوط حمل‌و‌نقل همگانی، میزان پوشش‌دهی شبکه، نقاط با پتانسیل تخصیص خطوط جدید حمل و نقل همگانی، کاربری‌های عمده تولید و جذب سفر و کاربری‌های تاثیرگذار در ترافیک، وضعیت آرام‌سازی و ایمنی معابر، پایانه‌های مسافری درون و برون‌شهری، طرح هندسی تقاطع‌ها و معابر، علائم افقی، عمودی و تجهیزات ترافیکی، دوربین‌های نظارت تصویری و تسهیلات عبور و مرور عابر پیاده از مهم‌ترین شاخص‌های مد نظر کارشناسان اتحادیه در بازدیدهای فنی می‌باشد.

در شهر تویسرکان خیابان‌های انقلاب، شهید باهنر ، شریعتی، بسیج و شهدا از مهم‌ترین معابری بودند که مورد بازدید قرار گرفتند و سه‌راه حافظ و چهارراه حافظ جزء نقاط دارای گره ترافیکی در ساعات اوج تردد شناسایی شد. در ادامه بازدید از شهرهای استان همدان شهر نهاوند مورد ارزیابی قرار گرفت و خیابان‌های آزادگان، ابوذر، پیروزی و 17 شهریور بررسی و میدان ابوذر و چهار راه آزادگان با تمرکز کاربری‌های عمده تجاری جزء نقاط دارای ترافیک و راهبندان در ساعات اوج تردد و کندی حرکت در ساعات غیراوج تشخیص داده شد.

در ادامه از شهرهای استان زنجان بازدید به عمل آمد و شهر ابهر مورد ارزیابی قرار گرفت و خیابان‌های امام خمینی (ره)، شهید بهشتی، خیابان ولیعصر(عج) و بلوار طالقانی بررسی و معابر امام و ولیعصر(عج) جزء نقاط دارای گره ترافیک و سه‌راه دانشگاه آزاد به عنوان نقطه حادثه‌خیز تشخیص داده شد. در شهر قیدار نیز به‌ عنوان آخرین شهر از خیابان‌های امام خمینی (ره)، شهید چمران، بلوار دانشگاه و خیابان شهرداری بازدید و گره ترافیکی در خیابان امام در ساعات اوج جزو موارد قابل تامل در این شهر بود.

گفتنی ا‌ست مطابق برنامه زمان‌بندی شده، سازمان‌های سایر استان‌های کشور نیز توسط معاونت برنامه‌ریزی ‌و ‌توسعه مورد بازدید قرار خواهند گرفت.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد