جزئیات مطلب

تاریخ ایجاد:  1396/4/18 تعداد بازدید: 653 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: publicrelation2
بازدید از مراکز معاینه فنی استان‌های چهارمحال و بختیاری واصفهان

مراکز معاینه فنی زرین شهر، فولاد شهر و علویجه استان اصفهان و مرکز شهر فارسان استان چهارمحال و بختیاری توسط کارشناسان معاینه فنی اتحادیه مورد ارزیابی قرار گرفت. 


به گزارش روابط عمومی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور؛ تیم کارشناسی معاینه فنی اتحادیه طی دو روز، از مرکز پارسیان شهر فارسان استان چهار محال بختیاری  به دلیل جابجایی مرکز و مراکز زرین شهر، فولادشهر و علویجه استان اصفهان بازدید به عمل آورده و شرایط مراکز را از نظر انطباق با پارامترهای فنی و میزان انطباق با دستورالعمل ماده 3 مورد ارزیابی قرار دادند.

بازدید از مرکز پارسیان شهر فارسان مورخ 96/04/12 با همراهی نماینده شهرداری، مدیر عامل حمل نقل همگانی فارسان و حومه، نماینده محیط زیست و نماینده پلیس راهور ناجا انجام پذیرفت، در این بازدید، ارائه مشاوره در خصوص رفع ایرادات فنی و همچنین آموزش انجام تست معاینه فنی خودرو شامل نحوه کار با دستگاه‌های آزمون، نصب و عملکرد دوربین‌های پلاک‌خوان، نحوه ارتباط بین دستگاه‌ها و برخط‌سازی با سامانه سیمفا، الزام به کالیبره بودن دستگاههای سوخت‌سنج و سه‌گانه، نحوه عملکرد قسمت‌های مکانیکی از قبیل غلطک‌های آزمون ترمز و شرایط فیزیکی انجام تست، الزام به وجود تجهیزات جدید تست موتور سیکلت، تست دور بالا، دستگاه کدرسنج خودروهای دیزل سبک، آموزش‌های لازم به کارشناس و مدیریت ارائه شد که از اهداف این بازدید دستیابی به هوای پاک و ایمنی بیشتر خودروها در شهرستان را می توان نام برد.

در ادامه بازدید، مراکز معاینه فنی "فارسی" زرین شهر(کد 1413)، "شهرداری" فولادشهر(کد4213) و مرکز علویجه (کد4276) واقع در استان اصفهان در تاریخ 96/04/13 به اتفاق نمایندگان شهرداری هر یک از شهرها صورت گرفت و  از اهداف آن: کنترل فرایندهای تست خودرو و کیفت عملکرد مرکز از نظر انطباق با دستورالعمل و بازآموزی روش‌های انجام کار بوده است.

در این بازدیدها قابلیت انجام تست خودروهای جدید شامل انواع خودروهای 4WD و AWD توسط تجهیزات فعلی تست لاین، قابلیت انجام تست دور بالا در دستگاه‌های موجود، تست آلایندگی خودرو، وجود سخت افزار و نرم افزار بررسی کدرسنج خودروهای دیزل سبک، وجود خط تست موتورسیکلت، وجود دوربین پلاک خوان دوم و... مورد بررسی قرار گرفت و در خصوص اهمیت کالیبراسیون به موقع ادوات تست و انجام کلیه تست‌های تعریف شده مطابق دستورالعمل ماده 3 توضیحات لازم به مدیران و کارشناسان مراکز ارائه گردید.

شایان ذکر است هدف از این بازدیدها بهبود عملکرد مراکز در جهت نیل به اهداف کلان سازمان‌های متولی حفظ محیط زیست و ارتقاء ایمنی خودروها در جهت حفظ سلامت شهر و شهروندان بوده است.

گالری تصاویر

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد